PŚ w Dreźnie. Na co stać polskie duety w sprincie drużynowym? (listy startowe)

fot. M. Rudzińska

Po dzisiejszej rywalizacji indywidualnej jutro w Dreźnie czas na sprinty drużynowe. Na starcie zarówno wśród pań, jak i panów zobaczymy po dwa nasze duety. Zawodnicy będą pierwszy raz rywalizować nie tylko o punkty Pucharu Narodów, ale i o punkty do indywidualnej klasyfikacji Pucharu Świata.

fot. M. Rudzińska

Wśród pań na starcie zobaczymy 18 drużyn. Najmniej FIS punktów mają pierwsza drużyna USA (Jessie Diggins, Sophie Caldwell) i Szwajcarii (Laurien van der Graaf, Nadine Faehndrich) i to one w swoich półfinałach będą rozstawione. Pierwsza drużyna Polek wystartuje w pierwszym półfinale (Weronika Kaleta i Monika Skinder), druga – w drugim (Magdalena Kobielusz i Izabela Marcisz). Nie do końca jasne jest (z zasad FIS to nie wynika), czy indywidualne punkty zdobywają tylko najlepsze duety z danego kraju, czy pierwsza “15” zawodów jak leci. W obydwu przypadkach warto o nie walczyć.

lista startowa półfinału Grupy A i Grupy B

Wśród panów pierwsza drużyna Rosjan (Aleksander Bolszunow, Gleb Retiwych) i pierwsza drużyna Francji (Richard Jouve, Lucas Chanavat) otwierają swoje półfinały. Na starcie zobaczymy 26 ekip, a wśród faworytów także pierwsza drużyna Włochów (Francesco de Fabiani, Federico Pellegrino), druga Rosjan (Artem Malcew, Aleksander Terentiew) i Brytyjczyków (James Clugnet, Andrew Young). Druga drużyna Polska (Piotr Sobiczewski, Robert Bugara) pobiegnie w półfinale Grupy A, a pierwsza (Maciej Staręga, Sebastian Bryja) – w Grupie B. Na pewno powalczą o punkty.

lista startowa półfinału Grupy A i Grupy B

źródło: własne