PŚ w Dreźnie. Czas na sprinterski weekend. Jak spiszą się Polacy? (listy startowe)

fot. M. Rudzińska

Ostatnią indywidualną konkurencją, w jakiej w bieżącym roku rywalizować będzie światowa czołówka biegów narciarskich, jest sprint stylem dowolnym. Rozegrany on zostanie w Dreźnie. Na starcie zmagań nie zabraknie oczywiście reprezentantów Polski, którzy powalczą o kolejne zdobycze punktowe.

fot. M. Rudzińska

Po rywalizacji w Ruce i Davos „karuzela” Pucharu Świata w biegach narciarskich w sprinterskim wręcz tempie przenosi się do Drezna. Warto zauważyć, iż we wcześniejszych latach stolica Saksonii gościła światową czołówkę dopiero po rozegraniu cyklu Tour de Ski. W tym roku – jakże odmiennym od poprzednich – zdecydowano jednak, że miasto to już w grudniu będzie areną pucharowych zawodów. Mimo zmiany daty rozgrywania biegów na terenie Niemiec, nie zmieniły się konkurencje, w których rywalizować będą ze sobą biegacze i biegaczki. Tradycyjnie bowiem na drezdeńskich trasach królować będą biegi sprinterskie – zarówno te indywidualne (sobota), jak i drużynowe (niedziela).

W sobotnie przedpołudnie przeprowadzone zostaną kwalifikacje do biegów ćwierćfinałowych. Jak już wspomniano, tego dnia zawodników czeka rywalizacja indywidualna. Jako pierwsze o awans do trzydziestki powalczą panie. Punktualnie o godzinie 10:55 na trasie pojawi się pierwsza z czterdziestu pięciu biegaczek zgłoszonych do zawodów. W gronie tym nie brakuje także reprezentantek Polski. Jako 13. na trasę wyruszy Monika Skinder. Numer 29. na swoim plastronie będzie miała Weronika Kaleta. Izabela Marcisz wystartuje jako 35., zaś ostatnią z Biało-Czerwonych, która spróbuje zakwalifikować się do kolejnej fazy zawodów będzie Magdalena Kobielusz (numer 38.). Czy Polki powtórzą dobry występ z Davos? Przypomnijmy, że w Szwajcarii w tej samej konkurencji na 15. miejscu uplasowała się Skinder, zaś 26. lokatę zajęła Weronika Kaleta.

Lista startowa eliminacji kobiet

Po tym, jak panie skończą swe biegi eliminacyjne, o prawo udziału w ćwierćfinałach powalczą panowie. O godzinie 11:40 jako pierwszy stanie na starcie Rosjanin, Gleb Retivykh. Z numerem 6. na trasie pojawi się zwycięzca sprintu z Davos, Federico Pellegrino z Włoch. Na liście sześćdziesięciu dziewięciu zawodników zgłoszonych do sobotnich eliminacji znajdują się nazwiska czterech Polaków. Maciej Staręga wystartuje jako 31. Oprócz niego na niemieckich trasach dopingować będziemy pozostałych Biało-Czerwonych, a mianowicie: Piotra Sobiczewskiego (numer 60.), Sebastiana Bryję (numer 65.) oraz Roberta Bugarę (numer 66.). Jak spiszą się Polacy w ostatnim tegorocznym indywidualnym starcie? Odpowiedź na to pytanie poznamy już jutro.

Lista startowa eliminacji mężczyzn

Na godzinę 13:25 zaplanowano początek biegów ćwierćfinałowych.

Źródło: informacja własna