PŚ w Dreźnie: Czas na pierwsze starcie po Tour de Ski. Polacy na starcie [Listy startowe]

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Biegacze i biegaczki nie mają czasu na odpoczynek po wyczerpującym cyklu Tour de Ski, który zakończył się w minioną niedzielę. Do walki o kolejne pucharowe punkty powrócą bowiem już w ten weekend w Dreźnie, gdzie odbędą się miejskie sprinty stylem dowolnym i sprinty drużynowe tą samą techniką. W Niemczech nie zabraknie oczywiście reprezentantów Polski.

Sprinty miejskie w Dreźnie to od trzech lat stały element w kalendarzu Pucharu Świata w biegach narciarskich. Biegacze i biegaczki już tradycyjnie przyjadą do Niemiec tydzień po zakończeniu prestiżowego cyklu Tour de Ski, więc siłą rzeczy w zawodach zabraknie wielu czołowych postaci. W Dreźnie na pewno nie pojawią się najlepsi reprezentanci Norwegii, jak choćby Therese Johaug, Ingvild Flugstad Oestberg czy Heidi Weng. Dużym rozczarowaniem dla lokalnych kibiców jest także bez wątpienia nieobecność Johannesa Hoesflota Klaebo, który jeszcze kilka dni temu zapowiadał, że wystartuje w zawodach. Niestety Norweg przeziębił się i był zmuszony zrezygnować ze startu.

Jutrzejsze eliminacje sprintu rozpoczną się punktualnie o godzinie 11:00. Jako pierwsze na trasie pojawią się panie, a wśród 62 zgłoszonych biegaczek znalazły się trzy reprezentantki Polski. Z numerem 40. ruszy Monika Skinder, z 47. Izabela Marcisz, a jako 54. wystartuje Weronika Kaleta. W gronie faworytek należy wymienić Maiken Caspersen Fallę (numer 5.), Laurien Van Der Graaff (numer 9.), Sophie Caldwell (nr 11.), Linn Svahn (nr 12.), Anamariję Lampić (nr 13.) czy trzecią zawodniczkę sprintu w Dreźnie z ubiegłego sezonu Szwedkę Maję Dahlqvist (nr 14.).

Lista startowa eliminacji sprintu kobiet

Rywalizacja mężczyzn w sprincie w Dreźnie rozpocznie się od eliminacji, które zaplanowano na sobotę na godzinę 11:51. Na liście startowej znalazło się 76 biegaczy, wśród których nie brakuje zawodników ze ścisłej czołówki klasyfikacji sprinterskiej. Z numerem 8. wystartuje Sindre Bjoernestad Skar, a z dziewiątką Francuz Lucas Chanavat, który był bezkonkurencyjny w Planicy, a w Davos był blisko pokonania Johannesa Klaebo. Jako trzynasty wyruszy specjalista od techniki dowolnej Federico Pellegrino, który będzie miał szansę na wygranie pierwszych zawodów od 16 lutego 2019, gdy triumfował w Cogne. Z piętnastką pobiegnie Rosjanin Glieb Rietiwych, a z szesnastką Richard Jouve.

Na liście startowej znalazło się dwóch reprezentantów Polski: Maciej Staręga wystartuje z numerem 32., a Mateusz Haratyk z 68. na plastronie.

Lista startowa eliminacji sprintu mężczyzn

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.