PŚ w Drammen. Pokaz mocy utalentowanej Norweżki. Klaebo w innej lidze

Screen - Eurosport

Za nami kolejne w tym sezonie zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich. W Drammen, gdzie rywalizowano w sprintach stylem klasycznym, ze zwycięstwa cieszyli się Kristine Stavaas Skistad i dominator Johannes Hoesflot Klaebo. Na podium w rywalizacji pań stanęły ponadto Jonna Sundling i Tiril Udnes Weng, a wśród mężczyzn Erik Valnes i Richard Jouve.

Screen – Eurosport

Norwegowie Kristine Stavaas Skistad i Johannes Hoesflot Klaebo wygrali sprinty techniką klasyczną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w norweskim Drammen. Monika Skinder i Maciej Staręga odpadli w eliminacjach.

Słaby występ Polaków

Klaebo, lider klasyfikacji generalnej PŚ, ukończył bieg z czasem 2.31,68 i wyprzedził w finale swojego rodaka Erika Valnesa o 1,79 s. Trzeci był Francuz Richard Jouve, który do zwycięzcy stracił 2,13 s.

Staręga w eliminacjach uzyskał 54. czas. Taką samą pozycję zajmuje w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 240 punktów. Najwyżej z Polaków w zestawieniu plasuje się Dominik Bury – jest na 44. miejscu i ma 316 punktów. W Drammen jednak nie startował.

Rywalizację kobiet Skistad wygrała z czasem 2.49,39. Druga była Szwedka Jonna Sundling, która do zwyciężczyni straciła 1,22 s. Trzecie miejsce zajęła liderka klasyfikacji generalnej PŚ Norweżka Tiril Udnes Weng, która była gorsza od swojej rodaczki o 1,83 s.

Skinder w eliminacjach była 39. W klasyfikacji generalnej plasuje się na 96. miejscu i ma 70 punktów na koncie. Najwyżej z Polek jest Izabela Marcisz – zajmuje 86. lokatę z dorobkiem 83 punktów. W Drammen nie startowała.

Pełne wyniki: K | M

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj