PŚ w Davos. Zwycięstwo Bolszunowa, rosyjskie podium w Szwajcarii

Fot. M. Rudzińska

Biegiem mężczyzn rozgrywanym techniką dowolną na dystansie 15 kilometrów zakończyły się zmagania w szwajcarskim Davos. W niedzielne popołudnie najlepiej poradził sobie Aleksander Bolszunow z Rosji. Podium uzupełnili jego rodacy – Andrey Melnichenko oraz Artem Maltsev. Polacy znaleźli się poza czołową trzydziestką.

Fot. M. Rudzińska

Punktualnie o godzinie 13:30 w Davos rozpoczął się bieg mężczyzn rozgrywany techniką dowolną na dystansie 15 kilometrów. Na zaśnieżonej trasie w Szwajcarii najlepiej poradził sobie Rosjanin, Aleksander Bolszunow. Wyznaczoną drogę przebiegł on w czasie niespełna 33 minut (a dokładniej – 32:46.4). Zatem w jego przypadku trzynasty grudnia okazał się być szczęśliwą datą. Drugi rezultat w niedzielne popołudnie osiągnął Andrey Melnichenko, który do zwycięzcy stracił 32,2 sekundy. Podium zawodów uzupełnił Artem Maltsev. Jego strata do lidera wyniosła z kolei 39,5 sekundy.

W czołowej dziesiątce znalazło się łącznie sześciu reprezentantów Rosji. Oprócz tych, którzy uplasowali się na podium, w gronie tym byli także: Iwan Jakimushkin (4. pozycja), Denis Spitsow (9. lokata) oraz Alexey Chervotkin (10. miejsce). Skład czołowej dziesiątki uzupełnili: Francesco De Fabiani z Włoch (5. miejsce), Andrew Musgrave z Wielkiej Brytanii (6. pozycja) oraz Francuzi: Clement Parisse i Maurice Manificat (odpowiednio 7. i 9. lokata).

W gronie siedemdziesięciu siedmiu zawodników, którzy ukończyli dzisiejsze zawody, znalazło się pięciu reprezentantów Polski. 34. czas biegu uzyskał Dominik Bury. Mateuszowi Haratykowi przypadła w udziale 56. lokata. Kamil Bury uplasował się na 63. miejscu. Dawid Damian osiągnął 65. rezultat, z kolei Kacper Antolec musiał zadowolić się 67. pozycją.

W następnym tygodniu „karuzela” Pucharu Świata w biegach narciarskich przeniesie się do Drezna, gdzie rozegrane zostaną konkurencje sprinterskie.

Wyniki biegu na 15 kilometrów mężczyzn

Źródło: informacja własna