PŚ w Davos: Zwycięstwa Falli i Ustiugowa w sprincie

fot: langrenn.com

fot: langrenn.com
fot: langrenn.com

Maiken Caspersen Falla wśród kobiet i Siergiej Ustiugow w gronie mężczyzn okazali się najlepsi w sprintach stylem dowolnym podczas zawodów Pucharu Świata w Davos. Były to trzecie biegi sprinterskie w tym sezonie, ale pierwsze rozgrywane łyżwą. 

Maiken Caspersen Falla, jak przystało na najlepszą sprinterkę ostatniego roku, już w eliminacjach zaprezentowała wysoką formę. Norweżka zajęła drugie miejsce i straciła do triumfatorki tylko 0,13 sek. Od ćwierćfinału mistrzyni olimpijska z Soczi była już jednak nie do zatrzymania i wygrała wszystkie biegi w których startowała. W finale Falla pokonała swoją rodaczkę Ingvild Flugstad Oestberg i Szwedkę Hannę Falk. Miejsca na podium zabrakło dla zwyciężczyni eliminacji, która ostatecznie została sklasyfikowana na czwartej pozycji.

Polki odpadły w kwalifikacjach.

Wyniki

Sprint M:

Zawody sprinterskie mężczyzn były podpisem rosyjskiego biegacza Siergieja Ustiugowa. Reprezentant Sbornej był dopiero 29. w kwalifikacjach, ale potem, podobnie jak Falla, wygrywał każdy bieg w którym się pojawił notując przy tym bardzo dobre rezultaty. W decydującym biegu Rosjanin ograł na finiszu Finna Haagena Krogha i Sindre Bjoernstada Skara. Tuż za podium uplasował się Alexey Pietukhov.

Maciej Staręga odpadł w ćwierćfinale i został sklasyfikowany na 20. pozycji.

Wyniki

Źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.