PŚ w Davos: Zmiany w polskiej kadrze

fot.: Gazeta Wyborcza

fot.: Gazeta Wyborcza
fot.: Gazeta Wyborcza

Podczas zawodów o Puchar Świata w biegach narciarskich w Davos w reprezentacji Polski dojdzie do kilku zmian kadrowych. W Szwajcarii nie wystąpi Justyna Kowalczyk, ale do reprezentacji dołączą zawodniczki, które w tym sezonie nie miały jeszcze okazji startować na najwyższym szczeblu rywalizacji.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w Szwajcarii zabraknie Justyny Kowalczyk. Polka skupia się obecnie jedynie na biegach rozgrywanych techniką klasyczną, a w Davos na dwóch dystansach biegaczki będą rywalizować stylem dowolnym (sprint i bieg na 15 kilometrów). Do kadry powrócą za to Kornelia Kubińska i Ewelina Marcisz, które w poprzednim sezonie musiały z różnych powodów pauzować. Kubińska była w ciąży, a Marcisz zmagała się z kontuzją. Obie biegaczki miały już okazję sprawdzić się w zawodach niższej rangi i pokazały się w nich z dobrej strony.

Oprócz Kubińskiej i Marcisz w składzie reprezentacji Polski na Davos znalazły się Martyna Galewicz i Urszula Łętocha, które startowały w dwóch pierwszych weekendach Pucharu Świata. Najwyższe miejsce wywalczone przez Galewicz to 75. pozycja w Lillehammer Tour, a Łętocha była 60. w eliminacjach sprintu w Kuusamo.

Źródło: inf. własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.