PŚ w Davos: Therese Johaug nadal niepokonana, udany debiut Izabeli Marcisz

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Therese Johaug po raz kolejny nie dała szans swoim rywalkom w biegu dystansowym. Dziś triumfowała na dystansie 10 kilometrów stylem dowolnym w szwajcarskim Davos. Za plecami Norweżki uplasowały się Ingvild Flugstad Oestberg i Krista Parmakoski. Dość długo o punkty Pucharu Świata walczyła debiutująca w zawodach najwyższej rangi Izabela Marcisz.Bieg na 10 kilometrów stylem dowolnym miał podobny scenariusz do poprzednich startów sezonu 2018/2019. Od pierwszych kilometrów Therese Johaug biegła w dobrym rytmie i zyskiwała cenne sekundy zapasu nad rywalkami. Tempa Norweżce starały się dotrzymać Ingvild Flugstad Oestberg, Krista Parmakoski i Ebba Andersson, ale żadna z nich nawet przez chwilę nie zagroziła faworytce. Najbliżej Johaug była jej rodaczka, która  na półmetku traciła do swojej koleżanki z kadry tylko siedem sekund.

W drugiej części dystansu Johaug kontrolowała wypracowaną wcześniej przewagę i minęła linię mety z czasem 26:06,9, odnosząc szóste zwycięstwo w tym sezonie. Dla Norweżki to 48. triumf w karierze. Na drugim miejscu sklasyfikowano Ingvild Flugstad Oestberg, która przegrała z liderką klasyfikacji generalnej o dwanaście sekund. Trzecia była Krista Parmakoski. Finka na końcowym odcinku trasy odrobiła do Johaug niemal dziesięć sekund, ale wystarczyło to jedynie do najniższego stopnia podium.

Czwarta była Ebba Andersson, piąta Jessica Diggins, szósta Rosie Brennan, siódma Teresa Stadlober, ósme miejsce zajęła Anastasija Siedowa, dziewiąte Natalia Niepriajewa, a czołową dziesiątkę zamknęła Włoszka Elisa Brocard.

Bardzo długo w walce o punkty Pucharu Świata liczyła się Izabela Marcisz. Młoda reprezentantka Polski na pierwszym punkcie pomiaru była 12., a na półmetku 16. W drugiej części dystansu Marcisz zaczęła tracić dystans do najlepszych i ostatecznie zameldowała się na mecie z 43. wynikiem, ale jej rezultat i tak należy uznać za bardzo udany, bowiem był to debiut młodej Polki w Pucharze Świata. Na 56. pozycji sklasyfikowano Urszulę Łętochę.

Wyniki

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.