PŚ w Davos: Szwedzka sensacja i norweski mistrz najlepsi w sprincie w Davos

0

Linn Svahn i Johannes Hoesflot Klaebo wygrali sprinty stylem dowolnym podczas zawodów Pucharu Świata w Davos. Na podium w rywalizacji kobiet stanęły także Sophie Caldwell i Maiken Caspersen Falla, którym zmierzono ten sam czas. Wśród panów w czołowej trójce oprócz Norwega znaleźli się Lucas Chanavat i Håvard Solås Taugbøl.

W finale sprintu stylem dowolnym kobiet znalazło się pięć rutynowanych zawodniczek, czyli Maiken Caspersen Falla, Stina Nilsson, Natalia Niepriajewa, Jonna Sundling i najlepsza w eliminacjach Sophie Caldwell, które doskonale wiedzą jak rozgrywać finiszowe metry rywalizacji oraz jedna biegaczka, która jeszcze kilka miesięcy temu walczyła o medale mistrzostw świata juniorek – Szwedka Linn Svahn.

Dość niespodziewanie zwycięstwo z czasem 2:38,54 odniosła właśnie najmłodsza z całego grona Linn Svahn, dla której to dopiero drugi start w zawodach Pucharu Świata w karierze. Reprezentantka Trzech Koron na finiszu pokonała Sophie Caldwell i Maiken Caspersen Fallę, którym zmierzono ten sam czas (+0,55 sek), ale po fotofiniszu drugie miejsce przyznano Norweżce, a trzecie Amerykance. Czwarta była Stina Nilsson, piąta Natalia Niepriajewa, a szósta Jonna Sundling.

Wyniki sprintu kobiet

Rywalizacja panów zakończyła się bez niespodzianek. W finale po pasjonującym finiszu najlepszy okazał się zdecydowanie najlepszy sprinter ostatnich lat – Johannes Hoesflot Klaebo. Norweg odniósł dziesiąte z rzędu zwycięstwo w tej specjalności w zawodach Pucharu Świata i w sprincie jest niepokonany od… 15 grudnia 2018 i zawodów w Davos. Drugie miejsce zajął triumfator eliminacji Francuz Lucas Chanavat, który przegrał z Klaebo po analizie fotofiniszu (+0,05 sek) a trzeci był kolejny z reprezentantów Norwegii, czyli Håvard Solås Taugbøl. Czwarte miejsce zajął Sindre Bjoernestad Skar, piąty był Glieb Rietiwych, a szósty Simeon Hamilton.

Polacy odpadli w eliminacjach. Maciej Staręga, był 38. Dominik Bury zajął 65. miejsce, a Kamil Bury 67. pozycję.

Wyniki sprintu mężczyzn

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.