PŚ w Davos: Przebudzenie Klaebo, świetna Stina Nilsson. Punkty Macieja Staręgi

15:07, 15.12.2018 Jarosław Gracka Aktualizacja: 19:00, 15.12.2018

fot: svt.se

Stina Nilsson i Johannes Haesflot Klaebo wygrali rozgrywane w szwajcarskim Davos w ramach Pucharu Świata w biegach narciarskich sprinty w stylu dowolnym. Punkty zdobył po raz drugi w tym sezonie Maciej Staręga.

Klaebo po nie do końca udanym początku sezonu dziś nie dał szans rywalom. Wyprzedził na podium Włocha Federico Pellegrino i Francuza Baptiste Grosa. W finale wystąpili też drugi Francuz Lucas Chanavat, rodak Klaebo Eirik Brandsdal i Rosjanin Gleb Retiwych. W ćwierćfinale odpadł Maciej Staręga ostatecznie sklasyfikowany na pozycji 29.

Wśród pań Stina Nilsson wygrała w dobrym stylu przed Amerykanką Sophie Caldwell i swoją rodaczką świetnie ostatnio jeżdżącą Mają Dahlqvist. W finałowym biegu oglądaliśmy też Rosjankę Natalię Neprajewą, Słowenkę Katję Visnar i Finkę Kristę Parmakoski.

W kwalifikacjach oglądaliśmy też innych naszych reprezentantów: Kamil Bury był 70., zaś jego brat Dominik - 73. Startowali też niemieccy specjaliści od kombinacji norweskiej, ale ich start okazał się bardzo nieudany - Fabian Riessle był 78., zaś Johannes Rydzek - 90 (dokładnie między nimi na 84. pozycji ukończył zawody reprezentant Tajlandii Mark Chanloung). Nie nawiązali to niegdysiejszego startu Hannu Manninena, który potrafił w biegach narciarskich zdobywał przed laty punkty PŚ.

Wśród Polek Monika Skinder była 44., Urszula Łętocha - 59., zaś Izabela Marcisz - 65.