PŚ w Davos: Kolejny triumf Sundby’ego !

Norweg Martin  Johnsrud Sundby wygrał w zaliczanym do Pucharu Świata biegu na 15 kilometrów stylem klasycznym w szwajcarskim Davos ! Oprócz niego na podium stanęli jego rodak Didrik Toenseth i reprezentant gospodarzy, Dario Cologna.

Triumf Sundby’ego nie był jednak od początku tak oczywisty. Do samego końca był mocno naciskany przez Toensetha i Colognę, których wyprzedził odpowiednio o 6,6 sek i 7,3 sek. Należy dodać, że w czołowej dziesiątce zawodów znalazło się aż pięciu Norwegów !

30-letni Norweg potwierdził tym samym swoją wysoką formę, którą prezentuje od początku sezonu. Przypomnijmy, że zwycięzca Pucharu Świata z poprzedniego sezonu, tydzień temu również okazał się bezkonkurencyjny w zawodach zaliczanych do  “Lillehammer Tour” Tym samym Sundby umocnił się na pozycji lidera obecnego cyklu.

W zawodach w Davos startowała dwójka Polaków. Maciej Kreczmer uplasował się na 50 miejscu, a  Sebastian Gazurek został sklasyfikowany na 62 miejscu.