PŚ w Davos: Jonna Sundling i Lucas Chavanat najlepsi w eliminacjach, awans Staręgi

13:41, 11.12.2016 Daniel Topczewski

fot: savoie-mont-blanc.com fot: savoie-mont-blanc.com

Szwedka Jonna Sundling wygrała eliminacje sprintu stylem dowolnym podczas zawodów Pucharu Świata w Davos. Drugie miejsce zajęła Maiken Caspersen Falla, a trzecie Hanna Falk.

Eliminacje do sprintów stylem dowolnym były prawdziwym podpisem szwedzkich biegaczek. Najszybsza na trasie była dość niespodziewanie Jonna Sundling, która o zaledwie +0,18 sek wyprzedziła obrończynię Kryształowej kuli za sprint - Maiken Caspersen Fallę. Trzecie miejsce zajęła kolejna reprezentantka Trzech Koron - Hanna Falk.

W dziesiątce znalazła się jeszcze Gaia Vuerich, Ingvild Flugstad Oestberg, Jessica Diggins, Laurien Van Der Graaf, Nadine Faehndrich, Elisabeth Schicho i Jennie Oeberg. Niespodzianką jest na pewno dopiero 35. miejsce Heidi Weng.

Polki nie pobiegły najlepiej. Ewelina Marcisz była 49., a Urszula Łętocha 62.

Pełne wyniki kobiet

Sprint M:

Eliminacje sprintu należały do francuskiego biegacza Lucasa Chanavet. Reprezentant Trójkolorowych wyprzedził Finna Haagena Krogha i najlepszego sprintera ubiegłego sezonu Włocha Federico Pellegrino. Kolejne dwa miejsca także należały do reprezentantów Norwegii. Do ćwierćfinału awansował także Maciej Staręga, który zajął w kwalifikacjach 27. miejsce.