PŚ w Davos: Festiwal Norwegów trwa! Staręga na pociechę!

fot. Sport.interia.pl
fot. Sport.interia.pl

W dzisiejszych zmaganiach sprintów stylem dowolnym Norwegowie ponownie nie mieli sobie równych. Wśród kobiet triumfowała Ingvild Flugstad Oestberg, najlepszym z panów był Finn Haagen Krogh. W obu przypadkach wszystkie miejsca na podium zajmowali reprezentanci kraju Wikingów. 

W Davos rywalizacja kobiet przebiegała od początku przebiegała pod dyktando Oestberg. Norweżka wygrywała wszystkie wyścigi od eliminacji po sam finał. Ostatecznie wygrała z czasem 2:33.72. Druga Maiken Caspersen Falla straciła 0,57 sek. Na podium zabrakło miejsca dla liderki PŚ. Marit Bjoergen była czwarta (+ 3,16 sek) i przegrała z trzecią Celine Brun-Lie. Najlepszą “z reszty świata” była dzisiaj Szwedka Stina Nilsson na szóstym miejscu (+ 11 sek). Niestety, zarówno Sylwia Jaśkowiec, jak i Justyna Kowalczyk nie przebrnęły kwalifikacji. Ta pierwsza zajęła 32. miejsce, a Kowalczyk 53.

Pełne wyniki

Zmagania mężczyzn również przebiegły po myśli Norwegów. Krogh był trzeci w kwalifikacjach, ale pomyślenie przedzierał się przez kolejne etapy i w finale nie dał szans konkurentom. Plasujący się na drugim miejscu Anders Gloeersen stracił do swojego rodaka 0,62 sekundy. Podium uzupełnił Eirik Bransdal (+ 1,07 sek). Na czwartym miejscu znalazł się reprezentant Rosji – Alexey Petukhov (+ 1,35 sek). Świetnie spisał się dzisiaj Maciej Staręga. Polak uzyskał 11. czas w kwalifikacjach, a następnie w biegu ćwierćfinałowym zajął drugie miejsce, co dało mu awans. W półfinale biegł świetnie, ale ostatecznie został sklasyfikowany na 5. miejscu z sekundową stratą to zwycięzcy. W całych zmaganiach zajął 9. miejsce, co jest wyrównaniem najlepszego wyniku w karierze.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.