PŚ w Davos. Do rywalizacji wracają biegacze. W sobotę sprinty (listy startowe)

fot. Patrycja Korczewska

Już jutro do rywalizacji w Pucharze Świata powrócą biegacze. Na starcie kwalifikacji do sprintu stylem dowolnym w Davos zobaczymy 51 zawodniczek i 80 zawodników. Bardzo szybko do zmagań przystąpi Monika Skinder, która znalazła się w grupie rozstawionych.

fot. Patrycja Korczewska

Sobotnie sprinty w Davos mogą być świetną okazją dla wielu biegaczy do poprawienia dotychczasowych najlepszych osiągnięć w Pucharze Świata. Przypomnijmy, że ze startu w szwajcarskiej miejscowości wycofali się Norwegowie, Szwedzi oraz Finowie. Na liście startowej eliminacji widnieje 51 nazwisk pań. Rywalizację w sprincie stylem dowolnym otworzy Anamarija Lampic. Już 15 sekund po Słowence z numerem drugim swój bieg rozpocznie Monika Skinder. 19-latka znalazła się w gronie trzynastu rozstawionych zawodniczek. Z piątką na plastronie wyruszy Rosjanka Niepriajewa, a siódemką pierwsza z reprezentantek gospodarzy Laurien van der Graaff.

Jako dziewiąta walkę o kwalifikację do fazy ćwierćfinałowej rozpocznie Jessica Diggins. Jedenasta wystartuje Nadine Faendrich, dwunasta Greta Laurent, a grupę rozstawionych zamknie Tatiana Sorina. Poza trzynastką na liście startowej znajduje się m.in. nazwisko Sophie Caldwell Hamilton (numer 14). 36. swój bieg rozpocznie druga z reprezentantek Polski Weronika Kaleta. Izabela Marcisz sezon rozpocznie półtorej minuty po starcie koleżanki z reprezentacji (nr 42).

Na liście startowej kwalifikacji mężczyzn widnieje z kolei 80 nazwisk. Jako pierwszy na trasę wyruszy Szwajcar Jovian Hediger. Z numerem trzecim bieg eliminacyjny rozpocznie z pewnością jeden z głównych kandydatów do podium Francuz Lucas Chanavat. Z piątką i szóstką wyruszą, jak się wydaje, jego główni rywale do walki o najwyższe miejsce – odpowiednio Federico Pellegrino oraz Aleksander Bolszunow. W grupie rozstawionych zawodników znalazł się też m.in. specjalista od biegów dystansowych Andrew Musgrave. – Dalsze potwierdzenie, że rok 2020 jest dziwny: jestem w grupie rozstawionej na sprint Pucharu Świata – skomentował na Twitterze Brytyjczyk, który jutro na trasę wyruszy z numerem 9.

Grupę rozstawionych biegaczy zamknie Ivan Jakimuszkin. Poza początkową trzynastką zawodników są m.in. mocni Francuzi, na czele z Richardem Jouvem (numer 14). Pierwszy z Polaków Maciej Staręga wystartuje z numerem trzydziestym drugim. Osiem pozycji niżej na liście startowej znajduje się nazwisko Kamila Burego. Jego brat Dominik wyruszy na trasę z numerem 57. Debiutant w Pucharze Świata Dawid Damian wystartuje jako 71.

lista startowa biegaczek i biegaczy

Obserwuj