PŚ w Davos: Caldwell i Chanavat wygrywają eliminacje sprintu

fot. Patrycja Korczewska

Lucas Chanavat (fot. Patrycja Korczewska)

W szwajcarskim kurorcie Davos, który jest najwyżej położonym miastem w Europie, rozpoczął się kolejny weekend z Pucharem Świata w biegach narciarskich. Pierwszą konkurencją jest sprint stylem dowolnym. Jego eliminacje są już za nami.

Wśród pań najlepsza okazała się Sophie Caldwell. Amerykanka o ponad sekundę wyprzedziła dwie Szwedki: Jonnę Sundling i Stinę Nilsson. Tuż za nimi uplasowała się najlepsza reprezentantka gospodarzy, Nadine Faehndrich. Zwyciężczyni pierwszych tegorocznych zawodów w sprincie, Norweżka Maiken Caspersen Falla, awansowała do ćwierćfinału z 13. lokaty. Do czołowej “30” nie udało się wejść między innymi Annie Appelkvist Stenseth, Katji Visnar czy Annie Kylloenen. W zawodach nie startowały Polki.

wyniki eliminacji – kobiety

W biegu eliminacyjnym panów mogliśmy oglądać trzech Polaków. Najlepszy z nich, Maciej Staręga, był 38. Dominik Bury zajął 65., a Kamil Bury 67. pozycję. Najlepszym czasem popisał się Lucas Chanavat, który wyprzedził dwóch Norwegów, Erika Valnesa i Haavarda Solaasa Taugboela. Lider klasyfikacji generalnej PŚ, Johannes Hoesflot Klaebo, był piąty. Zwycięzca biegu łączonego z Lillehammer, Aleksander Bolszunow z Rosji, awansował do ćwierćfinału z dwudziestym czasem.

wyniki eliminacji – mężczyźni

źródło: fis-ski.com/inf.własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.