PŚ w Czajkowskim. Zwycięstwo wiatru, drużynowy konkurs kobiet przełożony

Z powodu wyjątkowo niesprzyjających warunków wietrznych jury zdecydowało się na przełożenie konkursu drużynowego Pucharu Świata kobiet na jutro. Zawody mają zostać rozegrane na obiekcie w Czajkowskim (HS 102).

Drugi w tym sezonie konkurs drużynowy wstępnie zaplanowano na godzinę 13:00 polskiego czasu, jednak szybko zorientowano się, że wiatr nie pozwoli na jego rychłe rozegranie. Odwołano serię próbną, a konkurs przełożono najpierw na godzinę 13:15, a następnie na 14:00. Warunki atmosferyczne nie poprawiły się na tyle, aby przeprowadzenie zawodów uznać za sprawiedliwe, więc podjęto decyzję o ich anulowaniu, a następnie przełożeniu na niedzielę. Na starcie miało stanąć 9 reprezentacji, zabrakło wśród nich Polek.

Podobnie jak w przypadku niedzielnych zawodów w Planicy zawodniczki skoczą jutro zarówno indywidualnie, jak i w drużynie. Przełożony konkurs drużynowy potrwa jedną serię, rozpocznie się o godzinie 8:00 czasu lokalnego. Trzy godziny później na skoczni o rozmiarze 140 metrów rozstrzygnie się walka o Kryształową Kulę. Jeśli nie uda się rozegrać tych zawodów, najlepszą skoczkinią sezonu pozostanie aktualnie liderująca w klasyfikacji generalnej Słowenka Nika Kriznar.

źródło: informacja własna

Adrian Gerula