PŚ w Czajkowskim. Marita Kramer najlepsza w kwalifikacjach

fot. YouTube

W kwalifikacjach do przedostatniego konkursu indywidualnego w sezonie Pucharu Świata pań najlepsza okazała się zawodniczka z Austrii, Marita Kramer. Na drugiej lokacie uplasowała się Nika Kriznar. Podium zamknęła reprezentantka Norwegii, Silje Opseth. Piątkowy konkurs zaliczany do cyklu Blue Bird zaplanowany jest na godzinę 13:00.

fot. YouTube

Najlepsza w kwalifikacjach okazała się Marita Kramer. Zawodniczka z Austrii skoczyła 98,5m i uzyskała notę o 13,0 punktu wyższą od drugiej Niki Kriznar, która uzyskała 89m. Podium uzupełniła Silje Opseth po skoku na 92m. Tuż za czołową trójką znalazła się Nozomi Maruyama (88,5m). Piąte miejsce przypadło Annie Rupprecht (89,5m). Na szóstej i siódmej lokacie uplasowały się dwie reprezentantki Słowenii, Ema Klinec (89,5m) oraz Spela Rogelj (87,5m). Dziesiątkę uzupełniły Sara Takanashi (87,5m), Daniela Iraschko-Stolz (87m) i Yuki Ito (85m).

Konkurs indywidualny w Czajkowskim zaliczany do cyklu Blue Bird zaplanowany jest na piątek. Pierwsza seria wystartuje o godzinie 13:00.

Pełne wyniki kwalifikacji. 

 

Źródło: informacja własna