PŚ w Czajkowskim. Czas na ostatni akt zaciętej walki o Kryształową Kulę (lista startowa)

W niedzielny poranek – jeśli oczywiście pozwoli na to pogoda – skoczkinie narciarskie po raz ostatni w tym sezonie przystąpią do rywalizacji w Pucharze Świata. Szansę na końcowy tryumf wciąż mają trzy zawodniczki. Która z pań ostatecznie sięgnie po Kryształową Kulę?

Sobota upłynęła w Czajkowskim pod znakiem walki z wiatrem. Walki jakże nierównej, z góry skazanej na porażkę zarówno skoczkiń narciarskich, rywalizujących o miano najlepszej zawodniczki sezonu, jak i panów, którzy w Rosji biorą udział w zawodach zaliczanych do klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych organizatorzy podjęli więc decyzję o przełożeniu sobotniego konkursu drużynowego pań oraz indywidualnych zawodów mężczyzn. Jeśli pogoda nie spłata figla, to w niedzielę kibiców skoków narciarskich czeka ogrom emocji. Oprócz trzech serii zmagań w Planicy, trzy skoki konkursowe oddają także skoczkinie w Czajkowskim. W dwóch konkursach mają także rywalizować zawodnicy biorący udział w Pucharze Kontynentalnym.

W ostatnich indywidualnych zawodach jubileuszowej (dziesiątej) edycji Pucharu Świata w skokach narciarskich ujrzymy trzydzieści jeden zawodniczek. W gronie tym nie ma niestety żadnej z reprezentantek Polski. O jak najlepsze lokaty powalczą zawodniczki z dziewięciu innych państw.

O ile w przypadku męskiej rywalizacji zwycięzca klasyfikacji generalnej jest już znany od jakiegoś czasu, o tyle najlepszą skoczkinię zimy poznamy dopiero jutro. Wciąż bowiem szansę na końcowy tryumf mają trzy zawodniczki. Aktualnie pucharowej stawce przewodzi czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli, Japonka, Sara Takanashi. 15 punktów traci do niej Słowenka, Nika Kriznar, zaś 66 – Marita Kramer z Austrii. Która z pań będzie mogła wznieść jutro ręce w geście tryumfu? O tym przekonamy się już za kilkanaście godzin. Początek decydującego starcia zaplanowano na godzinę 8:00.

Lista startowa konkursu indywidualnego kobiet

Zanim podjęta zostanie próba przeprowadzenia indywidualnych zmagań na skoczni o punkcie HS140, wcześniej jeszcze zawodniczki czeka „zaległy” konkurs drużynowy na mniejszej skoczni (HS102). Ma on się rozpocząć o godzinie 5:00.

Lista startowa konkursu drużynowego kobiet

Źródło: informacja własna