PŚ w Czajkowskim. Austriaczki najlepsze w konkursie drużynowym

fot: alchetron.com

Po odwołaniu sobotnich zmagań zarówno w Planicy jak i w Czajkowskim w niedzielę na kibiców skoków narciarskich czeka wiele emocji. Jako pierwsze zaległości nadrabiały panie. W jednoseryjnym konkursie drużynowym najlepsze okazały się reprezentantki Austrii w składzie Daniela Iraschko-Stolz, Sophie Sorschag, Chiara Hoelzl i Marita Kramer. Podium uzupełniły Słowenki i Niemki.

Po przełożeniu zawodów drużynowych na niedzielę organizatorzy poinformowali, że konkurs będzie składał się tylko z jednej serii. W niej zdecydowanie najlepiej zaprezentowały się Austriaczki (373,7 pkt). Daniela Iraschko-Stolz (86,5 m), Sophie Sorschag (89 m), Chiara Hoelzl (93 m) oraz Marita Kramer (98 m) wyprzedziły Słowenki , które wystąpiły w składzie Spela Rogelj (86,5 m), Katra Komar (85,5 m), Ursa Bogataj (86 m) i Nika Kriznar (101 m) o ponad 25 punktów. Katharina Althaus, Juliane Seyfarth, Luisa Goerlich, Anna Rupprecht zdobyły trzecie miejsce dla reprezentacji Niemic (336,5 pkt).

Poza podium znalazły się Norweżki (324,5 pkt), piąte miejsce zajęły Rosjanki (293,9 pkt). Po dyskwalifikacji Yuki Seto Japonki (292,6 pkt) zostały sklasyfikowane na szóstej pozycji. Punkty do klasyfikacji Pucharu Narodów zdobyły także Czeszki i Kanadyjki. Ostatnie, dziewiąte miejsce przypadło Amerykankom, a Nina Lussi także nie przeszła kontroli sprzętu.

Najlepszą indywidualną notę konkursu uzyskała Nika Kriznar przed Maritą Kramer i Silje Opseth.