PŚ w Cortinie d’Ampezzo. Kwiatkowski i Król blisko ćwierćfinałów

fot. PZN

W Cortinie d’Ampezzo rozegrano kolejne zawody Pucharu Świata w snowboardowym slalomie gigancie równoległym. W fazie pucharowej znaleźli się Oskar Kwiatkowski i Aleksandra Król, którzy byli blisko awansu do ćwierćfinałów.

fot. PZN

Kwalifikacje

Z Carezzy snowboardziści alpejscy przenieśli się do Cortiny d’Ampezzo. Finały slalomu giganta równoległego w drugim z włoskich kurortów rozegrano wieczorem przy sztucznym oświetleniu. Wcześniej rozegrano kwalifikacje. Wśród pań najlepsza okazała się Ester Ledecka. Po raz pierwszy w tym sezonie w czołowej “16” znalazła się Aleksandra Król. Polka awansowała z 15. wynikiem, więc w 1/8 finału czekał ją trudny pojedynek z Sofią Nadyrsziną. Weronika Biela-Nowaczyk zajęła 41. miejsce, a Aleksandra Michalik została zdyskwalifikowana. Podobnie jak, Król pierwszy raz w sezonie eliminacje przebrnął Oskar Kwiatkowski. Reprezentant Polski uplasował się na 11. pozycji. Niestety, drugiego przejazdu nie ukończył Michał Nowaczyk, a po pierwszej części kwalifikacji był blisko awansu. Najlepszy był Roland Fischnaller.

Kwalifikacje kobiet

Kwalifikacje mężczyzn

Finały

Aleksandra Król toczyła wyrównaną walkę w 1/8 finału z Sofią Nadyrsziną, ale przegrała 0,1 sekundy z Rosjanką i ostatecznie zajęła 15. miejsce. Blisko wygrania z wyżej notowanym rywalem był także Oskar Kwiatkowski. Polski snowboardzista o 9 setnych sekundy uległ Daniele Bagozzy z Włoch. Polak został sklasyfikowany na 13. pozycji. Triumfowała Ester Ledecka, gdyż jej finałowa rywalka Sofia Nadyrszina wypadła z trasy. Trzecia była Ladina Jenny. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Dario Caviezel. W finale Szwajcar wyprzedził Sangho Lee zaledwie o sześć setnych sekundy. Podium uzupełnił Roland Fischnaller.

Wyniki zawodów kobiet

Wyniki zawodów mężczyzn

źródło: informacja własna