PŚ w Cortinie d’Ampezzo. Kolejne dobre wyniki polskich snowboardzistów

W Cortinie d’Ampezzo odbyła się kolejna runda zawodów Pucharu Świata w snowboardowym slalomie gigancie równoległym. Oskar Kwiatkowski zajął 5. miejsce, Aleksandra Król była 6., a Michał Nowaczyk 15.

Najlepsze kwalifikacje Polaków w sezonie

Dwa dni temu Aleksandra Król zajęła drugie miejsce w Carezzy. Reprezentantka Polski nie straciła wysokiej formy. W kwalifikacjach w Cortinie uzyskała czwarty wynik. Po raz drugi z rzędu Oskar Kwiatkowski zajął drugie miejsce w kwalifikacjach. Nareszcie awans do najlepszej “16” wywalczył Michał Nowaczyk, który był 15. Oznaczało to nic innego tylko polski pojedynek w 1/8 finału.

Wyniki – kwalifikacje kobiet

Wyniki – kwalifikacje mężczyzn

Kwiatkowski lepszy z Polaków

W pierwszym wyścigu wieczornych finałów Aleksandra Król zmierzyła się z Tomoką Takeuchi. Reprezentantka Polski pewnie pokonała Japonkę, która popełniła dużo błędów. Wśród mężczyzn w 1/8 finału rywalizowali ze sobą Oskar Kwiatkowski i Michał Nowaczyk. Pierwszy z nich prowadził przez cały dystans, chociaż drugi z Polaków nie dawał za wygraną. Ostatecznie Kwiatkowski wygrał z przewagę 42 setnych.

Półfinały nie dla naszych reprezentantów

W ćwierćfinale Aleksandra Król ścigała się z Glorią Kotnik, z którą wygrała w półfinale w Carezzy. Niestety, dzisiaj Słowenka zrewanżowała się. Król popełniła poważny błąd i wypadła z trasy. Tym samym została sklasyfikowana na piątym miejscu. Słoweńcy nie okazali się dzisiaj szczęśliwymi rywalami dla Polaków. Oskar Kwiatkowski w 1/4 finału został wyeliminowany przez Żana Kosira, a dokładniej Polak zaliczył upadek w środkowej części trasy. Do tego można dodać, że w konkursie skoków narciarskich Dawid Kubacki i Piotr Żyła musieli uznać wyższość Anze Laniska.

Pogromczyni Polki najlepsza

Ostatecznie Aleksandra Król oraz Oskar Kwiatkowski dzięki dobrym wynikom w kwalifikacjach zostali sklasyfikowani odpowiednio na szóstej i piątej pozycji. Michał Nowaczyk ostatecznie zajął 15. miejsce. Pogromczyni Aleksandry Król, czyli Gloria Kotnik została triumfatorką całych zawodów. W finale jej rywalka Ramona Theresia Hofmeister zaliczyła upadek. W finale mężczyzn zmierzyło się dwóch 42-letnich zawodników. Roland Fischnaller wygrał przed własną publicznością z liderem Pucharu Świata, Andreasem Prommeggerem.