PŚ w Cortinie d’Ampezzo: Druga wygrana Vonn we Włoszech

Photo credit: Aspen Snowmass via Foter.com / CC BY-ND
Photo credit: Aspen Snowmass via Foter.com / CC BY-ND

Lindsey Vonn pewnie kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Do sobotniej wygranej w zjeździe dziś dorzuciła pierwsze miejsce w super-G w Cortinie d’Ampezzo (Włochy). W tym sezonie dla Amerykanki nie znalazła się jeszcze pogromczyni w tej konkurencji.

Vonn od początku trasy stale powiększała swoją przewagę nad będącą w tamtym momencie na prowadzeniu Tiną Weirather z Liechtensteinu. Jedynie w końcowym fragmencie przydarzył jej się mały błąd, który jednak nie miał dla niej większych konsekwencji. Na metę wjechała z przewagą 0.69 s nad Weirather. Tej dwójki już do końca zawodów nikt nie przeskoczył, natomiast na trzecie miejsce przed Cornelię Huetter (+1.19 s), która jechała przed Vonn i Weirather i plasowała się na trzecim miejscu weszła Niemka Viktoria Rebensburg (+1.15 s). Piąte miejsce zajęła liderka PŚ Szwajcarka Lara Gut (+1.31 s). Przed supergigantem Gut miała 10 punktów przewagi nad Vonn w klasyfikacji generalnej. Po dzisiejszej konkurencji to Gut będzie miała stratę 45 punktów do Vonn, która przesunie się na prowadzenie. Na szóstej pozycji znalazła się Szwedka Kajsa Kling z czasem gorszym o 1.47 s od zwyciężczyni.

W klasyfikacji supergiganta w najlepszej trójce nie zaszły żadne zmiany. Vonn wygrała wszystkie 3 starty w tej konkurencji i ma 300 punktów. Będąca na drugim miejscu Cornelia Huetter utrzymała drugie miejsce i powiększyła przewagę nad trzecią w klasyfikacji Larą Gut z 5 do 9 punktów. Do Vonn traci ona 130 punktów, a Gut 139. Dzięki pozycji na podium dzisiejszych zawodów spory awans zanotowały Viktoria Rebensburg (z 8. na 4. miejsce) oraz Tina Weirather (z 13. na 5.).

Pełne wyniki

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.