PŚ w Cogne: Aleksander Bolszunow najlepszy w próbie generalnej przed mistrzostwami świata

fot. Melodie Everson

fot. Melodie Everson

Aleksander Bolszunow był bezkonkurencyjny w biegu na dystansie 15 kilometrów stylem klasycznym podczas zawodów Pucharu Świata w Cogne. Oprócz wicelidera klasyfikacji generalnej na podium stanęli Fin Iivo Niskanen i Rosjanin Aleksander Biessmiertnych.

Bieg na 15 kilometrów stylem klasycznym w Cogne to ostatni przystanek Pucharu Świata przed rozpoczęciem walki o medale podczas czempionatu globu w austriackim Seefeld. We Włoszech najlepszy na tym dystansie okazał się Aleksander Bolszunow, który prowadził od drugiego punktu pomiaru. Rosjanin z każdym kolejnym kilometrem powiększał przewagę nad konkurentami, ale najwięcej zyskał w drugiej części dystansu, gdy pokonał pozostałych biegaczy o kilkadziesiąt sekund. Ostatecznie wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata finiszował z wynikiem 34:48,4 min i mógł ze spokojem obserwować to, co zrobią jego rywale.

Na drugim miejscu sklasyfikowano Iivo Niskanena. Mistrz świata z Lahti na dystansie 15 kilometrów techniką klasyczną przez znaczną część biegu utrzymywał tempo Bolszunowa, ale w końcówce nie był już w stanie prezentować tak dobrej formy. Fin przegrał z Rosjaninem o 43,7 sek. Na najniższym stopniu podium stanął rodak Bolszunowa – Aleksander Biessmiertnych (+55,9 sek).. Dla 32-letniego reprezentant Sbornej to piąte podium w karierze.

Czwarte miejsce zajął Aleksiej Połtoranin (+1:00,8 min), piąty był Ilia Poroszkin (+1:07,7 min), a szósty Jewgienij Biełow (+1:15,6 min). Na trzech kolejnych lokatach sklasyfikowano Norwegów: Martina  Loewstrema Nyengeta (+1:22,1 min), Hansa Christera Holunda (+1:27,5 min) i Vebjoerna Turtveita (+1:34 min). Czołową dziesiątkę zamknął Alex Harvey (+1:40,7 min). Na jedenastym miejscu ze znaczną stratą do triumfatora uplasował się Siergiej Ustiugow, osiemnasty był Didrik Toenseth, a dopiero 25. Dario Cologna.

Jedyny Polak w stawce – Kamil Bury – finiszował na 63. miejscu (+5:22 min).

Wyniki

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.