PŚ w Chaux-Neuve: Zwycięstwo Johannesa Rydzeka

fot.merkur.de

fot.merkur.de
fot.merkur.de

Puchar Świata w kombinacji norweskiej przeniósł się do Chaux-Neuve. Pierwsze zawody we Francji wygrał Johannes Rydzek. Polacy nie punktowali.

Po biegu z pozycji lidera startował Jarl Magnus Riiber. Norweg został dogoniony przez grupę faworytów po przebiegnięciu 6 kilometrów. Później rozpoczęła się walka o zwycięstwo, która przebiegała pod dyktando Niemców. Tempo długo dyktował Fabian Riessle, ale to nie on sięgnął po zwycięstwo. Triumfował były lider Pucharu Świata Johannes Rydzek. Niemiecki kombinator wygrał po raz ostatni 17 grudnia 2016 roku w Ramsau.

Do pełni szczęścia Niemcom zabrakło tylko zajęcia przez ich reprezentanta 3. miejsca. Uplasował się na nim Akito Watabe. Japończyk stanął po raz drugi w tym sezonie na podium. Lider Pucharu Świata w końcówce zgubił kijek i zajął 4. miejsce.

Paweł Słowiok zajął 33. miejsce, ale z dużą stratą do punktowanej pozycji. Po skoku Słowiok był sklasyfikowany lokatę niżej. Niestety, Adam Cieślar nie ukończył zawodów, chociaż długo biegł za Słowiokiem.

Wyniki końcowe

źródło: informacja własna/fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.