PŚ w Chaux-Neuve: Magnus Moan zwycięzcą zawodów!

Magnus Moan wygrał zawody Pucharu Świata, które zostały rozegrane we francuskim Chaux-Neuve. Na drugim miejscu uplasował się Magnus Krog, a podium uzupełnił Bernhard Gruber. Z powodu silnego wiatru, skoki do kombinacji norweskiej zostały w dniu dzisiejszym odwołane. Jury zawodów według wyników rundy prowizorycznej (kwalifikacji) ustaliło kolejność startu biegu.

Magnus Moan (27:09.8) wygrał dzisiejsze zawody kombinacji norweskiej w Chaux-Neuve. Norweg pokonał swojego kolegę z reprezentacji Magnusa Kroga (27:22.2) o 8.4 sekundy. Po rundzie prowizorycznej Moan był dopiero 21, a Krog 20. Na trzecim stopniu podium uplasował się pochodzący z Austrii Bernhard Gruber, który na mecie zameldował się +9.4 sekundy za Moanem.

Jason Lamy Chappuis (+18.1) zawody zakończył na czwartym miejscu. Na piątym miejscu uplasował się Taylor Fletcher, który miał najlepszy czas biegu indywidualnego do kombinacji norweskiej – 27:04.6 (+21.8).

Zwycięzca rundy prowizorycznej (kwalifikacji) – Fabian Steindl był ostatecznie 16. Do Moana stracił +1:02.2 sekundy.

W konkursie wystąpiło trzech reprezentantów Polski: Adam Cieślar, Paweł Słowiok i Szczepan Kupczak. Jednak ich występ był bardzo nieudany. Zajęli odpowiednio 44, 45 i 49 miejsce.