PŚ w Chaux-Neuve: Jarl Magnus Riiber znowu najlepszy na skoczni

fot.dagbladet.no

jarl -magnus riiber
fot. dagbladet.com

Jarl Magnus Riiber wygrał konkurs skoków do kombinacji w Chaux-Neuve. Norweg skoczył 112 metrów. Polacy uplasowali się poza trzydziestką, ale o punkty mogą powalczyć w biegu.

Jarl Magnus Riiber skakał o 3 stopnie startowe niżej od reszty zawodników. Mimo to Norweg i tak skoczył 112 metrów czyli tak daleko jak drugi po skoku Ben Berend. Na trasę biegu Riiber wystartuje 46 sekund przed Berendem. Jednak Norweg i Amerykanin nie są faworytami całej rywalizacji.

Głównym kandydatem do wygranej jest Eric Frenzel. Lider Pucharu Świata skoczył 109,5 metra i zajął 3. lokatę ze stratą 53 sekund do Riibera. O podium powalczą również Austriacy Franz-Josef Rehrl i Bernhard Gruber oraz Niemiec Fabian Riessle i Japończyk Akito Watabe.

Przyzwoicie skoczył Paweł Słowiok, który po skoku jest 34. Polak, który wylądował na 102 metrze i mam 16 sekund straty do Antoine’a Gerarda, który zmagania na skoczni zakończył na 30. miejscu. 30 sekund straty do punktowanej pozycji ma Adam Cieślar. Drugi z Polaków skoczył 100,5 metrów i uplasował się na 38. pozycji.

Wyniki po serii skoków

źródło: informacja własna/fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.