PŚ w Carreza. Nowaczyk ponownie w najlepszej “16”, troje Polaków z punktami

fot. PZN

Za nami kolejne zmagania snowboardzistów w alpejskim Pucharze Świata. W slalomie gigancie równoległym dobrze spisał się Michał Nowaczyk. Polak najpierw przebrnął eliminacje, a następnie zajął 15. miejsce. Wygrał Niemiec Stefan Baumeister.

fot. PZN

Nowaczyk kolejny raz w “16”

Michał Nowaczyk jako jedyny z polskiego reprezentacji przebrnął przez kwalifikacje. Polak osiągnął w nich piętnasty rezultat. W 1/8 finału zmagał się z Mirko Felicetti z Włoch. Nowaczyk miał szansę na awans do ćwierćfinału, bo rywalizacja była zacięta. Jeden błąd przekreślił jednak nadzieje. Ostatecznie zatem został na 15. lokacie. Wygrał dwukrotny medalista mistrzostwa świata Stefan Baumeister. Niemiec w finale pokonał Rosjanina Dimitrija Łoginowa. Oskar Kwiatowski zajął 30. miejsce.

Pełne wyniki

W rywalizacji kobiet nie udało się awansować żadnej przedstawicielce Polski. Aleksandra Król była 23. w eliminacjach i dopisała punkty Pucharu Świata na swoje konto. Bliska wygranej była powracająca do rywalizacji snowboardowej Ester Ledecka. Czeska gwiazda popełniła jednak błąd w finale i musiała zadowolić się drugim miejscem. Wygrała Daniela Ulbing. Dla Austriaczki to trzecie zwycięstwo w karierze, ale premierowe w slalomie gigancie równoległym.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj