PŚ w Canmore: Johannes Boe wygrywa bieg indywidualny mężczyzn

fot. youtube.com

fot. youtube.com

W Kanadzie pomimo siarczystych mrozów udało się rozegrać bieg indywidualny mężczyzn na 15 km. Triumf w nim odniósł Norweg – Johannes Boe. Na drugim miejscu znalazł się kolega z drużyny Boe – Vetle Sjaastad Christiansen, a trzeci był Alexander Loginov z Rosji. Dobre zawody zaliczył Grzegorz Guzik, który rywalizacje zakończył na 24 miejscu. 

Johannes Boe okazał się najlepszy wśród mężczyzn w biegu indywidualnym w Canmore. Norweg na metę dobiegł z czasem wynoszącym 35:27.9 sekundy. Na strzelnicy nie popełnił żadnego błędu, co pozwoliło mu utrzymać przewagę nad resztą stawki. Z czołówki nie pudłował jeszcze tylko Peppe Femling, który miał dużo gorszy czas biegu niż Boe i ostatecznie zajął miejsce dziewiąte. Na drugim stopniu podium z dwoma błędami na strzelnicy stanął Vetle Sjaastad Christiansen. Na metę dobiegł o ponad 2 minuty za Johannesem Boe. Trzeci był Alexander Loginov. Rosjanin popełnił tyle samo błędów co Christiansen. Panowie między sobą rozstrzygali kto jakie miejsce na podium zajmie. Jednoznacznie to Norweg wygrał tą rywalizacje, a Rosjanin musiał zadowolić się miejscem trzecim.

Dziesięć sekund za Loginovem na mecie zameldował się Lars Helge Birkeland, który zaliczył tylko jedno pudło. Na piątym miejscu uplasował się pochodzący z Włoch – Dominik Windisch. Jego strata do Boe wyniosła 2:56.3 sekundy. Szósty był Simon Eder. Austriak dwukrotnie popełnił błąd na strzelnicy i na mecie był o 2:57.5 sekundy za zwycięzcą.

Dobry bieg, z perspektywy zajętego miejsca zaliczył Grzegorz Guzik. Polak zajął 24 miejsce i zaliczył tylko jedno pudło na strzelnicy. Ostatecznie na mecie był wolniejszy od Norwega o ponad 4 minuty. Andrzej Nędza – Kubiniec i Tomasz Jakiela zajęli odpowiednio miejsca 67 i 68. Pierwszy z nich pudłował trzy razy, a drugi dwukrotnie nie trafił. Niemniej jednak panowie na mecie pojawili się z czasami gorszymi od zwycięzcy o ponad 7,5 minuty.

Pełne wyniki biegu indywidualnego mężczyzn

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.