PŚ w Calgary: Zwycięstwa Yuna i Friedricha

08:58, 25.02.2019 Kamil Karczmarek

Skeleton mężczyzn i czwórki bobslejowe zakończyły sezon Pucharu Świata 2018/19. Po zwycięstwa w Calgary sięgnęli Sungbin Yun i Francesco Friedrich.

Sungbin Yun pomimo zwycięstwa nie zwyciężył w klasyfikacji generalnej. Drugi był Aleksander Tretiakow, który utrzymał swoją przewagę. Po pierwszym ślizgu Yun prowadził o 10 setnych przed Tretiakowem. W drugiej części zawodów Rosjanin odrobił 4 setne, ale wygrał mistrz olimpijski. Najszybszy w drugim przejeździe był Tomass Dukurs. Łotysz był szósty na półmetku i awansował na 3. pozycję.

Wyniki - skeleton

Ostatnie zawody w bobslejowych czwórkach należy do zwycięzcy klasyfikacji generalnej. Francesco Friedrich wygrał razem z Candym Bauerem, Martinem Grothkoppem i Thorstenem Margisem. W Calgary całe podium zajęli Niemcy. Drugi ze stratą 19 setnych był Nico Walther, a trzeci ze stratą 21 setnych - Johannes Lochner. Polacy nie startowali w czwórkach.