PŚ w Calgary: Wszyscy Polacy z awansem do zawodów głównych

fot.rehasport.pl

fot.rehasport.pl

Był to niezwykle udany Puchar Narodów w Calgary dla polskich saneczkarzy. Wszyscy Polacy: Ewa Kuls-Kusyk, Natalia Wojtuściszyn, Maciej Kurowski, Mateusz Sochowicz, Artur Petyniak/Adam Wanielista i Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski wystartują w zawodach głównych.

Natalia Wojtuściszyn i Ewa Kuls-Kusyk w tym sezonie mają już na swoim koncie to jednym starcie. Tym samym w zawodach głównych zobaczymy 2 Polki. W Pucharze Narodów Wojtuściszyn zajęła 7. miejsce, a Kuls-Kusyk była 11. Wygrała Miriam Kastlunger przed Ralucą Stramaturaru i Elizą Cauce.

Wyniki Pucharu Narodów jedynek kobiet

W rywalizacji mężczyzn Maciej Kurowski zajął 12. miejsce z czasem 45.126. Mateusz Sochowicz uplasował się na 17. pozycji. Oznacza to, że wywalczył awans jako ostatni. Triumfował Łotysz Riks Rozitis przed grupą zawodników z Ameryki Północnej: Tucker West, Samuel Edney, Chris Mazdzer i Mitchel Malyk.

Wyniki Pucharu Narodów jedynek mężczyzn

Kolejne drugie miejsce w tym sezonie w Pucharze Narodów wywalczyli Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. W Calgary reprezentanci Polski przegrali o 177 tysięcznych z reprezentantami gospodarzy Tristanem Walkerem/Justinem Snithem. Artur Petyniak/Adam Wanielista uzyskali 11. wynik, czyli przedostatni, który dawał awans do zawodów głównych.

Wyniki Pucharu Narodów dwójek

źródło: fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.