PŚ w Calgary: Sochowicz trzeci w Pucharze Narodów

Pjongczang, Korea P³d., 07.02.2018. Zimowe Igrzyska Olimpijskie – Pjongczang 2018. Polski saneczkarz Mateusz Sochowicz podczas treningu, 7 bm. (gj) PAP/Grzegorz Momot EDITORIAL USE ONLY

Mateusz Sochowicz zajął trzecie miejsce w Pucharze Narodów przed zawodami Pucharu Świata w Calgary. Awans wywalczyli także Maciej Kurowski i Natalia Wojtuściszyn.

Tydzień temu w Whistler Sochowicz nie awansował do zawodów głównych. W Calgary polski saneczkarz zrehabilitował się za tamten start. Nie tylko wywalczył kwalifikację, ale także zajął trzecie miejsce. Polak przegrał jedynie z Rosjaninem Maksimem Arawinem i Austriakiem Jonasem Muellerem. Dobrze pojechał także Maciej Kurowski, który był dziesiąty.

Rosjanie wygrali wszystkie zmagania w Pucharze Narodów. W dwójkach triumfowali Wsewolod Kaszkin/Konstantin Korszunow, a w jedynkach kobiet wygrała Jekaterina Baturina. Reprezentantka Rosji wyprzedziła swoją rodaczkę Wiktorię Demczenko i Kanadyjkę Carolyn Maxwell. Natalia Wojtuściszyn zajęła 17. miejsce i awansowała do głównej rywalizacji.

Ewa Kuls-Kusyk nie wystartowała w Calgary. Dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski miała zapewniony awans. Polacy w treningu zajęli 11. miejsce. Dzisiaj wieczorem polskiego czasu odbędą się zawody dwójek i jedynek mężczyzn.

Wyniki Pucharu Narodów – jedynki 

Wyniki Pucharu Narodów – dwójki

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.