PŚ w Calgary: Saneczkarze rywalizują za oceanem (lista startowa)

fot. bild.de

fot. bild.de

Po dwóch latach przerwy tor w Calgary wraca do kalendarza Pucharu Świata w saneczkarstwie. Dziś w nocy czasu polskiego rozegrane zostaną pierwsze konkurencje.

W poprzednim sezonie tor w Calgary nie gościł Pucharu Świata. Poprzednie zawody w prowincji Alberta odbyły się 2 lata temu. Wówczas za oceanem Polacy nie startowali. Teraz niektórzy z naszych zawodników zaliczą na nim debiut. Ale oczy świata skupione będą dzisiaj z pewnością na osobie Felixa Locha. Niemiec wygrał sprint w Winterbergu i zawodów jedynek przed tygodniem w Altenbergu. Ta druga konkurencja zostanie rozegrana także dzisiaj. Jeśli wygra, to umocni się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Pierwszy ślizg rozpocznie nasz zawodnik Mateusz Sochowicz.

Sporo emocji wśród niemieckiej widowni wzbudzi także rywalizacja dwójek. W klasyfikacji generalnej na czele widnieją aż trzy pary naszych zachodnich sąsiadów. Prowadzą Tonni Egert oraz Sascha Benecken, który poza sprintem wygrali wszystkie starty w tym sezonie. Na liście startowej widnieją dwie polskie pary. Jako drudzy zaprezentują się Artur Petyniak i Adam Wanielista a z numerem 11 Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski .

Lista startowa jedynek mężczyzn

Lista startowa dwójek

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.