PŚ w Calgary: Rahneva i Tretiakow najlepsi w pierwszych zawodach

fot. The Globe and Mail

W Calgary rozgrywane są dwa finałowe rundy Pucharu Świata w skeletonie. W pierwszych zawodach najlepsi okazali się Kanadyjka Mirela Rahneva i Rosjanin Aleksander Tretiakow.

Mirela Rahneva wykorzystała znajomość toru w Calgary i była najszybsza w obydwu ślizgach. Drugą Tinę Hermann wyprzedziła o 46 setnych. Niemka po pierwszym przejeździe była trzecia. Awans z czwartej na trzecią pozycję zaliczyła kolejna z Kanadyjek. Elisabeth Maier straciła do Rahnevej 68 setnych. Druga na półmetku była Elena Nikitina. Rosjanka po słabym drugim ślizgu spadła na 4. miejsce. Mimo to ze względu na nieobecność Jacqueline Loelling praktycznie wywalczyła już zwycięstwo w końcowej klasyfikacji.

Wyniki – skeleton kobiet

Wspaniałą walkę o triumf w klasyfikacji generalnej toczą Aleksander Tretiakow i Sungbin Yun. W pierwszych zmagań w Calgary lepszy okazał się Rosjanin, który prowadził także na półmetku. Koreańczyk po pierwszym ślizgu był trzeci. W drugiej części zawodów pojechał najszybciej, ale ostatecznie stracił 13 setnych do Tretiakowa. Podium uzupełnił Martins Dukurs ze stratą 16 setnych.

Wyniki – skeleton mężczyzn

źródło: informacja własna/ibsf

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: