PŚ w Calgary: Polacy z szansami na dobre wyniki (lista startowa)

fot.bi.gazeta.pl/

fot.bi.gazeta.pl/

Pierwszego dnia zawodów Pucharu Świata w saneczkarstwie w Calgary odbędą się zmagania dwójek i jedynek mężczyzn. Będziemy mieli okazję kibicować dwójce Chmielewski/Kowalewski oraz Mateuszowi Sochowiczowi i Maciejowi Kurowskiemu.

Kilka minut po 18:00 polskiego czasu rozpoczną się zawody dwójek. Wystartuje w nich 16 duetów. Z numerem 8 pojadą Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Miejmy nadzieję, że Polacy utrzymują dobrą formę. Z numerem 11 wystartują Austriacy Thomas Steu/Lorenz Koller, którzy prowadzą w klasyfikacji generalnej. Faworytami będą także Niemcy, którzy zajęli w Whistler całe podium. Z numerem 13 pojadą Toni Eggert/Sascha Benecken, 14 – Tobias Wendl/Tobias Arlt i 15 – Robin Geueke/David Gamm.

Lista startowa – dwójki

W Pucharze Narodów z bardzo dobrej strony pokazał się Mateusz Sochowicz. Polski saneczkarz był trzeci i w głównych zawodach pojedzie dopiero z numerem 15. Wcześniej, bo jako dziewiąty, z torem zmierzy się Maciej Kurowski. Lider Pucharu Świata, Wolfgang Kindl wystartuje z numerem 29. Jako ostatni pierwszy przejazd odda Felix Loch. Ślizgi mężczyzn o 20:43 i 22:17 polskiego czasu.

Lista startowa – jedynki mężczyzn

źródło: informacja własna/fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.