PŚ w bobslejach: Mateusz Luty szósty w klasyfikacji generalnej, Niemcy na czele

fot. PZBiS

fot. PZBiS

Za nami kolejny weekend rywalizacji w bobslejowym Pucharze Świata. Po zawodach w Sankt Moritz na wysokim szóstym miejscu w klasyfikacji dwójek znajduje się Mateusz Luty.

Niepokonany od początku sezonu w dwójkach bobslejowych pilot Francesco Friedrich naturalnie prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata tej konkurencji. Niemiec zgromadził dotychczas maksymalną liczbą punktów, czyli 1350. Na drugiej pozycji plasuje się Oskars Kibermanis. Łotyski junior ma na swoim koncie 1204 punkty. W Sankt Moritz był jednak trzeci. Na najniższym stopniu podium plasuje się aktualnie Dominik Dvorak z Czech (928 pkt). Bardzo wysoką pozycję zajmuje Mateusz Luty. Polak ostatnio wyprowadził naszą dwójkę na siódmą lokatę i przesunął się dzięki temu na szóste miejsce w “generalce” (856 pkt.).

Klasyfikacja

W rywalizacji kobiecych dwójek mamy w tym sezonie prawdziwą dominację Niemek, czego dowodem jest aktualna klasyfikacja generalna. Na czele mamy aż trzy reprezentantki naszych zachodnich sąsiadów. Na pierwszym miejscu jest Mariama Jamanka (1295), na drugim Stephanie Schneider (1196) a na trzecim Anna Koehler (1128). Warto zaznaczyć, że w St. Moritz nie wygrała żadna z nich, bowiem z triumfu cieszyła się Amerykanka Taylor Elana Meyers, która aktualnie jest piąta w “generalce”. Wyprzedza ją jeszcze Rosjanka Nadieżda Siergiejewa.

Klasyfikacja

W klasyfikacji męskich czwórek na prowadzeniu również reprezentanci zza naszej zachodniej granicy. Prowadzi ekipa pod przewodnictwem Francesco Friedricha z liczbą 1310 “oczek”. Na drugim miejscu ich rodacy, którym pilotuje Johannes Lochner (1237 pkt.). Aktualnie podium uzupełnia Łotysz Oskars Kibermanis (1214 pkt.). Matusz Luty i jego trzech kolegów ostatni zajęli ostatnie miejsce i plasują się teraz na 23. miejscu (244 pkt.).

Klasyfikacja

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.