PŚ w bobslejach: Czy ktoś powstrzyma Niemców?

fot. IBSF- International Bobsleigh & Skeleton Federation

fot. przegladsportowy.pl

Parafrazując słowa znanego angielskiego piłkarza Garego Linekera, wypowiedziane po bolesnej porażce jego drużyny na Mistrzostwach Świata we Włoszech: “Bobsleje to taki sport, w którym dwóch lub czterech ludzi jedzie po lodowym torze, a na końcu zawsze i tak wygrywają Niemcy…” Biorąc pod uwagę cały sezon 2018/2019 i wszystkie bobslejowe konkurencje PŚ (dwójki kobiet i mężczyzn oraz męskie czwórki) – załogi z Niemiec nie znalazły jeszcze pogromcy. Nie oznacza to jednak, że weekendowe zawody w Igls były nudne…

Francesco Friedrich nie znalazł jeszcze w tym sezonie pogromcy, jeśli chodzi o konkurencję dwójek. Jeździł z trzema różnymi partnerami, Schüllerem, Margisem i Grothkoppem, jednak nie robiło to mu większej różnicy. W ubiegły weekend, wspólnie z Grothkoppem, pokonał rodaka Johannesa Lochnera i wicelidera klasyfikacji generalnej Łotysza Oskarsa Kilbermanisa. W klasyfikacji generalnej Friedrich zgromadził 1125 punktów, Kilbermanis – 1004, a kolejny w “generalce” Rosjanin Andrianov już poniżej 800 oczek. Mateusz Luty zajmuje wysokie, siódme miejsce (688 punktów).

KLASYFIKACJA GENERALNA DWÓJEK MĘŻCZYZN

Na torze w Igls Friedrich zwyciężył zarówno w dwójkach, jak i w czwórkach. Prowadzi także w klasyfikacji generalnej, choć nad Johannesem Lochnerem ma jedynie 48 punktów przewagi. Oskars Kilbermanis był w ten weekend drugi, dzięki czemu umocnił się na trzecim miejscu w PŚ. Zwycięzca inauguracyjnych zawodów, Nico Walther, stracił nieco do Łotysza – w Austrii był dopiero siódmy. W punktacji PŚ zadebiutował Jakub Stano – na 50 punktów, jest na 27 miejscu. O pięć lokat wyprzedza go Mateusz Luty, który w Igls startował tylko w dwójkach.

KLASYFIKACJA GENERALNA CZWÓREK MĘŻCZYZN

Mariama Jamanka startuje w konkurencjach lodowych dopiero od sześciu lat, a zdążyła już zdobyć mistrzostwo olimpijskie (2018). Teraz pewnie kroczy (a raczej zjeżdża) po Kryształową Kulę. Nie zajęła w tym sezonie niższego miejsca niż drugie. Zdobyła 1095 punktów, o 109 wyprzedza rodaczkę Stephanie Schneider (zwyciężczynię z Igls), a o 159 – kolejną Niemkę Anne Koehler. Najlepszą zawodniczką w klasyfikacji generalnej spoza Niemiec jest czwarta Rosjanka Nadieżdża Siergiejewa (874 punkty).

KLASYFIKACJA GENERALNA DWÓJEK KOBIET

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.