PŚ w Blue Mountain. Kolejny świetny dzień Polaków, zwycięstwo Kwiatkowskiego!

fot. Screen - Eurosport

Polscy snowboardziści alpejscy w wielkiej formie! Oskar Kwiatkowski wygrał zawody Pucharu Świata w gigancie równoległym w Blue Mountain i został liderem Pucharu Świata. Aleksandra Król zajęła 4. miejsce.

fot. Screen – Eurosport

W kwalifikacjach podobnie jak wczoraj

Snowboardziści alpejscy drugi dzień z rzędu rywalizowali w gigancie równoległym w kanadyjskim Blue Mountain. Tak samo jak wczoraj kwalifikacje przebrnęli Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski. Król uzyskała bardzo dobry czwarty czas kwalifikacji co oznaczało, że trafiła na Zuzanę Maderową. Kwiatkowski, który wczoraj stał na podium, dzisiaj w eliminacjach był 10. Jego rywalem w 1/8 finału został Daniele Bagozza. Odpadł jedynie Michał Nowaczyk, który zajął 26. miejsce.

Kwalifikacje kobiet

Kwalifikacje mężczyzn

Wjazd Polaków do półfinału

W 1/8 finału Aleksandra Król dość wyraźnie wygrała z Zuzaną Maderową. Dużo więcej emocji było w ćwierćfinale, gdzie Polka musiała gonić Tsubaki Miki. Ostatecznie minimalnie zwyciężyła. Dwa swoje pierwsze wyścigi wygrał również Oskar Kwiatkowski. Najpierw po emocjonującym przejeździe pokonał Daniele Bagozzę. Następnie okazał się lepszy od Sangho Lee, który wypadł z trasy.

Tylko i aż Kwiatkowski w dużym finale

W półfinale Król trafiła na Ramonę Hofmeister. Zwyciężczyni kwalifikacji od razu zdobyła przewagę, a skutkiem podjęcia ryzyka przez Polkę była całkowita utrata rytmu i wyraźna porażka. Znacznie lepiej poradził sobie Kwiatkowski. Polski snowboardzista dominował od pierwszej do ostatniej bramki pojedynku z Masaki Shibą. Pokonał Japończyka o ponad sekundę. Tym samym Polak miał szansę na drugie zwycięstwo w sezonie, a jego rywalem był Alexander Payer.

Podwójny sukces Kwiatkowskiego, upadek Król

Do walki o trzecie miejsce Aleksandra Król stanęła razem z Danielą Ulbing. Niestety, już w górnej części trasy nasza zawodniczka zaliczyła upadek i zajęła czwartą pozycję. Miejsce na podium wywalczyła Austriaczka. W finale Ramona Theresia Hofmeister pokonała Julie Zogg. Drugie zawody w Blue Mountain zakończył finał z udziałem Oskara Kwiatkowskiego. Jego wyścig z Austriakiem Payerem przyniósł wiele emocji i zwrotów akcji, ale to Polak wygrał o 14 setnych, sięgając po swój kolejny duży sukces. Dodatkowo, Kwiatkowski został nowym liderem Pucharu Świata w gigancie. Prowadzący Andreas Prommegger odpadł już w 1/8 finału. Następnym wyzwaniem dla snowboardzistów będą mistrzostwa świata, które odbędą się w drugiej połowie lutego w Bakuriani.

Wyniki zawodów mężczyzn

Wyniki zawodów kobiet

źródło: informacja własna