PŚ w Blue Mountain. Kapitalny występ Oskara Kwiatkowskiego. Polak znów na podium

20:43, 26.01.2023 Mateusz Król Aktualizacja: 22:24, 26.01.2023

Kolejny raz w tym sezonie Oskar Kwiatkowski oraz Aleksandra Król przebrnęli przez eliminacje w snowboardowym Pucharze Świata. Tym razem to ten pierwszy osiągnął jednak lepszy rezultat, bo zajął 3. miejsce. Król zatrzymała się na 1/8 finału i była 14.

Screen: Eurosport

Dla Oskara Kwiatkowskiego to szóste indywidualne podium Pucharu Świata w karierze. W małym finale pokonał Włocha Marca Hofera. Całe zawody wygrał Austriak Benjamin Karl. Jego rywalem w finale był Sangho Lee. To właśnie Koreańczyk, który wygrał kwalifikacje, wyeliminował w półfinale reprezentanta Polski.

Aleksandra Król też przeszła przez eliminacje, w których zajęła 13. miejsce. W 1/8 finały mierzyła się z Danielą Ulbing. I to Austriaczka była niestety górą. Polka dotarła do mety swojego przejazdu o 0,20 s po rywalce. W efekcie została sklasyfikowana na 14. pozycji. Triumfowała pierwszy raz w karierze Szwajcarka Ladina Jenny.

Dobra postawa Kwiatkowskiego i niezła formy Król pozytywnie nastraja polskich kibiców przed mistrzostwami świata. Te rozpoczną się już 19 lutego. Wcześniej, bo w piątek, snowboardzistów czeka jeszcze jeden sprawdzian w Blue Mountain, czyli kolejny gigant.

Pełne wyniki: kobiety | mężczyźni