PŚ w Bischofshofen. Maraton w Austrii trwa. Kto najlepszy tuż po TCS? (lista startowa)

Pekka Tamminen, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

To już koniec 70. Turnieju Czterech Skoczni, ale nie koniec rywalizacji na Paul-Ausserleitner-Schanze. W Bischofshofen najlepsi skoczkowie świata powalczą o pucharowe punkty podczas konkursu indywidualnego oraz drużynowego. Czy plastron lidera pozostanie w rękach Ryoyu Kobayashiego?

Pekka Tamminen, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

Paul-Ausserleitner-Schanze (HS142) po raz trzeci. A następnie czwarty. Po zastępstwie zawodów w Innsbrucku drugim konkursem na tym obiekcie w ramach jubileuszowej edycji turnieju, przed nami kolejny akt austriackiego maratonu w Bischofshofen. Przypomnijmy, iż skocznia posiada punkt konstrukcyjny umieszczony na 125 m. Oficjalnym, zimowym rekordzistą jest Dawid Kubacki,  który trzy lata temu uzyskał tutaj 145 m. Podczas czwartkowych, finałowych zmagań Słoweniec, Lovro Kos lądował zaledwie metr bliżej od tego osiągnięcia.

Paul-Ausserleitner-Schanze stała się również wyjątkowym miejscem dla jednego z reprezentantów gospodarzy. Daniel Huber, podczas ostatniego konkursu TCS odniósł tutaj swoje pierwsze zwycięstwo w karierze.

Złoty Orzeł w rękach Kobayashiego, a żółty plastron?

Plastron lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2021/2022 również, na chwilę obecną, pozostaje w rękach Japończyka. Z dorobkiem 841 pkt Kobayashi prowadzi z przewagą 56 pkt nad wiceliderem, Karlem Geigerem. Przodownictwo objął po jedenastu konkursach, podczas noworocznego konkursu w Ga-Pa. Ze znacznie większą stratą 228 pkt, Halvor Egner Granerud zajmuje miejsce trzecie.

Kwalifikacje poprzedzające konkurs indywidualny zaplanowano na godzinę 14:30. Na liście startowej  63 zawodnicy z 18 państw. Konkurs idywidualny startuje o 16:00.

Źródło: informacja własna