PŚ w Bischofshofen. Huber zwycięzcą serii próbnej, Wąsek najwyżej z Polaków

fot. sportsinwinter.pl

Daniel Huber wygrał serię próbną przed dzisiejszym konkursem drużynowym Pucharu Świata w Bischofshofen. W czołowej trójce znaleźli się jeszcze Halvor Egner Granerud i Ryoyu Kobayashi. Najwyżej z Polaków – na 11. miejscu – uplasował się Paweł Wąsek.

fot. sportsinwinter.pl

Seria próbna przed dzisiejszą drużynówką w Bischofshofen za nami. Najlepszy okazał się w niej Daniel Huber, który skoczył 133 metry i uzyskał 78,8 punktu. Zaraz za Austriakiem sklasyfikowani zostali Halvor Egner Granerud (131 m; 78,1 pkt) i lider Pucharu Świata Ryoyu Kobayashi (132,5 m; 77,9 pkt).

Następne pozycje w czołówce zajęli odpowiednio Lovro Kos, Karl Geiger, Markus Eisenbichler, Anze Lanisek, Peter Prevc, Jan Hoerl, natomiast najlepszą dziesiątkę zamknął triumfator wczorajszego konkursu indywidualnego – Marius Lindvik.

Zaraz za TOP 10 – na 11. lokacie – sklasyfikowano najlepszego z reprezentantów Polski – Pawła Wąska. Andrzej Stękała uplasował się na 13. miejscu, Piotr Żyła był 15., z kolei Dawid Kubacki ukończył serię próbną z 21. notą

W prowizorycznej klasyfikacji drużynowej zwycięstwo odnieśli Słoweńcy (285,9 pkt), druga pozycja przypadła Austriakom (284,7 pkt), a trzecia – Norwegom (273,2 pkt). Za “podium” znaleźli się Polacy (253,4 pkt), a za nimi Niemcy (243,7 pkt). Szóstą lokatę zajęli Japończycy (190,7 pkt), lecz skoku nie oddał Yukiya Sato.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna