PŚ w biegach: Zmiany w planie Tour de Ski, dobra wiadomość dla Kowalczyk

konfa-1031

Ciepła zima daje się we znaki wszystkim krajom Europy. Pomimo bardzo niekorzystnych warunków atmosferycznych oba etapy Tour de Ski w niemieckim Oberstdorfie – zaplanowane na 5 i 6 stycznia – odbędą się zgodnie z planem. W programie zawodów wprowadzono jednak zmiany, który są korzystne dla Justyny Kowalczyk.

Przed Świętami dużo mówiło się o tym, że zawody w Oberstdorfie w ogóle nie dojdą do skutku. Pierwotnie miały zostać odwołane, a etapy z Niemiec miały zostać rozegrane we włoskim Toblach. Ostatecznie działacze FIS w porozumieniu z przedstawicielami komitetu organizacyjnego zdecydowali, że biegi odbędą się w Niemczech.

W pierwszej wersji na 5 stycznia zaplanowano bieg łączony 5 + 5 kilometrów, a 6 stycznia sprinty stylem klasycznym. W związku z niedoborem śniegu za naszą zachodnią granicą, organizatorzy podjęli decyzję, że 5 stycznia zostaną rozegrane sprinty techniką klasyczną, a dzień później odbędzie się bieg na 10 kilometrów, także tym stylem.

Z nowego programu Tour de Ski zadowolona była także Polka, Justyna Kowalczyk, która nie omieszkała skomentować tego na Twitterze. – Uff, kilka kilometrów mniej łyżwowych męczarni – napisała Polka na portalu społecznościowym.

Tour de Ski rozpocznie się wyjątkowo w Nowy Rok. W szwajcarskim Lanzerheide odbędą się trzy etapy, potem rywalizacja przeniesie się do Niemiec (2 etapy), a zakończy się tradycyjnie we Włoszech (3 etapy).

PROGRAM TOUR DE SKI:

1 stycznia
Lenzerheide – sprinty stylem dowolnym
2 stycznia
Lenzerheide – 15 kilometrów stylem klasycznym kobiet ze startu wspólnego i 30 kilometrów stylem klasycznym mężczyzn ze startu wspólnego
3 stycznia
Lenzerheide – bieg pościgowy na 5 kilometrów stylem dowolnym kobiet i bieg pościgowy na 10 kilometrów stylem dowolnym mężczyzn
5 stycznia
Oberstdorf – sprinty stylem klasycznym
6 stycznia Oberstdorf – 10 kilometrów stylem klasycznym kobiet i 15 kilometrów stylem klasycznym mężczyzn
8 stycznia
Toblach – 5 kilometrów stylem dowolnym kobiet i 10 kilometrów stylem dowolnym mężczyzn
9 stycznia
Val di Fiemme – 10 kilometrów stylem klasycznym ze startu wspólnego kobiet i 15 kilometrów stylem klasycznym ze startu wspólnego mężczyzn
10 stycznia
Val di Fiemme – biegi pościgowe na 9 kilometrów stylem dowolnym z metą na Alpe Cermis

Źródło: sport.tvp.pl / Twitter

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.