PŚ w biegach: Ustiugov z pierwszym zwycięstwem na dystansach

19:15, 14.02.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 19:15, 14.02.2016

Sergey Ustiugov podtrzymał zwycięską passę rosyjskich biegaczy narciarskich w rozgrywanych w Szwecji zawodach zaliczanych do Pucharu Świata. W czwartek w Sztokholmie w sprincie triumfował Nikita Kriukov a we wczorajszym biegu na 10 km najlepszy był Maxim Vylegzhanin.

Sergey Ustiugov okazał się najszybszy w dzisiejszym biegu masowym stylem dowolnym na 15 kilometrów. Rosjanin zaatakował na ostatnim podbiegu i dobiegł do mety z czasem 31:42.5. To pierwsze w karierze zwycięstwo Ustiugova na dystansach. Do tej pory w swojej karierze dwukrotnie wygrywał w sprintach. Drugie miejsce wywalczył dziś Franceso De Fabiani, dla którego było to pierwsze podium w karierze w biegu stylem dowolnym. Włoch stracił do reprezentanta Rosji 0,3 sekundy. Trzecie miejsce przypadło liderowi Pucharu Świata. Martin Johnsrud Sundby przegrał z Ustiugovem o 0,4 sekundy.

W rywalizacji udział wzięło dwóch Polaków. Zajęli jednak odległe miejsca. Jan Antolec był 63. (+2:03.8) a Paweł Klisz 87. (3:46.0). W sobotę karuzela Pucharu Świata przeniesie się do Lahti, gdzie zostaną rozegrane sprinty stylem dowolnym i bieg łączony.