PŚ w biegach: Sundby triumfuje, norweskie podium w Lahti

12:58, 21.02.2016 Anna Felska

Finn-Hagen-Krogh

Za nami kolejne zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich i bieg łączony mężczyzn w Lahti. Ponownie najlepszy okazał się lider Pucharu Świata Martin Johnsrud Sundby.

W Lahti w biegu łączonym na 30 km Norwegowie znów nie dali szans rywalom i zajęli wszystkie miejsca na podium. Pierwszy Martin Johnsrud Sundby na metę dotarł z czasem 1:10:03.0. Drugie miejsce zajął Finn Haagen Krogh, który do zwycięzcy stracił 4,9 s. Na najniższym stopniu podium stanął Hans Christer Holund (+8,0). Tuż za podium uplasowało się dwóch kolejnych reprezentantów Norwegii: Didrik Toenseth i Niklas Dyrhaug. Dopiero na 6. miejsce uplasował się Francuz Maurice Manificat (+49,0), który przez długi czas prowadził w pierwszej części dystansu stylem klasycznym. Lokatę niżej Rosjanin Alexander Legkov (+1:02.3).

W dzisiejszym biegu wystartowało również dwóch reprezentantów Polski. Wyżej sklasyfikowany został Jan Antolec, który zajął 57. miejsce. Dziesięć lokat niżej uplasował się Paweł Klisz.