PŚ w biegach: Sundby najlepszy w biegu na 10 km stylem dowolnym

13:55, 28.11.2015 Mateusz Król

Norweski biegacz narciarski - Martin Johnsrud Sundby wygrał dzisiejszy bieg na 10 km stylem dowolnym zaliczanym do touru Ruka Triple. Na drugim miejscu uplasował się reprezentant Kanady Alex Harvey, a trzeci był szwajcar Dario Cologna.

Martin Johnsrud Sundby do mety dobiegł z czasem wynoszącym 21:05.5 sekundy. Tylko na pierwszym pomiarze czasu uległ Martinowi Johanssonowi, który w ostateczności uplasował się na pozycji piątej. Na drugim stopniu podium stanął Kanadyjczyk - Alex Harvey. Jego strata do Sundb`iego wyniosła 11.2 sekundy. Trzecie miejsce wywalczył Dario Cologna, który do pierwszego miejsca stracił 11.6 sekundy.

W stawce zawodników mieliśmy trzech reprezentantów Polski. Najlepszym z nich okazał się Maciej Staręga, który ze stratą wynoszącą 1:39.9 sekundy do Sundb`iego zajął 63 miejsce. Jan Antolec (+1:44.8 sekundy) był 69, a Konrad Motor (+2:16.1) uplasował się na dalekim 82 miejscu.

Pełne wyniki biegów mężczyzn

W tourze Ruka Triple pozostała jedna konkurencja do rozegrania. Już jutro mężczyźnie zmierzą się na dystansie 15 km stylem klasycznym.

Źródło: fis-ski.com