PŚ w biegach: Sprinty dla Norwegów!

gwizdek24.se.pl

Niesamowitym pokazem formy przez Marit Bjoergen i Finn Haagen Krogha zakończyły się dzisiejsze biegi sprinterskie zaliczane do Pucharu Świata.

Rozgrywane dzisiaj sprinty wśród kobiet zdominowała Marit Bjoergen. Norweżka powróciła do rywalizacji w Pucharze Świata po blisko dwóch miesiącach. W kwalifikacjach uzyskała siódmy czas, wygrała ćwierćfinał a do finału awansowała z trzecim czasem. Ostatecznie uzyskała rezultat 2:46.82. Druga Maiken Caspersen Falla straciła do swojej rodaczki 1,8 sekundy. Podium uzupełniła reprezentantka gospodarzy Stina Nillson (+ 2,03). Sylwia Jaśkowiec była 44. Kowalczyk nie startuje w Oestersund.

Rywalizację mężczyzn wygrał Finn Haagen Krogh. Reprezentant Norwegii miał zaledwie 24. czas eliminacji, ale kolejne biegi preselekcyjne wygrywał. W półfinale na metę dotarł ponad 2 sekundy przed drugim zawodnikiem! W finale uzyskał czas 2:25.28, czyli o +0,47 sekundy przed Alexem Harveyem. Najniższy stopień podium zajął rodak zwycięzcy – Timo Andre Bakken (+ 1,41 sek). Maciej Staręga zajął 33. miejsce, a Sebastian Gazurek był 51. Weekendowe zmagania w szwedzkim Oestersund są ostatnim sprawdzianem dla biegaczy przed Mistrzostwami Świata, które rozpoczną się w najbliższy czwartek rywalizacją sprinterską.