PŚ w biegach: Roethe wydziera wygraną w Oslo! Sundby z kryształową kulą!

fot. Zimbio.com
fot. Zimbio.com

Emocje do samego końca towarzyszyły dzisiaj biegowi na 50 km mężczyzn zaliczanego do Pucharu Świata w biegach narciarskich. Najlepszy okazała się Sjur Roethe, który minimalnie wyprzedził Dario Cologne.

Reprezentant gospodarzy Roethe utrzymywał się w czołówce właściwie od początku biegu. Warto jednak powiedzieć, że o zwycięstwo do samego końca walczyło około sześciu zawodników. Rywalizacja mężczyzn jest dużo bardziej wyrównana od kobiecej. Przez zdecydowaną większość trasy biegacze biegli w dużej grupie. Ostatecznie na kilka kilometrów przed metą wyklarowała się czołówka. Losy wygranej ważyła się na ostatniej prostej. Roethe Sjur wpadł na metę w tym samym czasie co Dario Cologna. Daje idąc, oby panom zmierzono ten sam czas. Decydował foto finisz, który przyznał triumf reprezentantowi Norwegii. Szwajcar przegrał dosłownie o milimetry.

Podium uzupełnił kolejny przedstawiciel gospodarzy Martin Johnsrud Sundby, który do zwycięzcy stracił zaledwie pół sekundy! Mimo przegranej w dzisiejszym biegu, Sundby odebrał kryształową kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dzięki drugiemu miejscu w dzisiejszych zmaganiach, tuż za plecy triumfatora awansował Cologna. Petter Jr. Northug zajął dzisiaj 39. miejsce i spadł na trzecią lokatę w PŚ. Klasyfikację generalną sprintów wygrał Dario Cologna, a sprinterską Finn Haagen Krogh.

Jutro w Oslo po raz ostatni w tym sezonie zobaczymy rywalizację kobiet. Puchar Świata trafi w ręce Marit Bjoergen, ale rywalizacja na trasie 30 km będzie niezwykle emocjonująca. Czy aktualna mistrzyni świata Therese Johaug ponownie zdominuje rywalki ? Trasmisja w TVP 2 i Eurosport od 10:30.

Pełne wyniki biegu na 50 km

Klasyfikacja PŚ

Klasyfikacja na dystansach

Klasyfikacja sprinterska

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.