PŚ w biegach. Pierwsze zawody już odwołane przez koronawirusa

Francuskie Prémanon nie zorganizuje w przyszłym sezonie zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich – taką informację podano na stronie internetowej magazynu Ski Chrono du Dauphiné Libéré. Decyzja ta jest związana ze skutkami pandemii koronawirusa, która w znacznym stopniu dotknęła m.in. Francję.

Międzynarodowa Federacja Narciarska nie podała jeszcze terminarza na przyszły sezon Pucharu Świata w biegach narciarskich, ale już dziś pewne jest, że nie znajdzie się w nim Prémanon. Francuzi – jak czytamy w oświadczeniu organizatorów – zrezygnowali z zawodów z powodu następstw pandemii koronawirusa. – Ze względu na Covid-19 następnej zimy nie odbędą się zaplanowane wcześniej biegi Pucharu Świata  – potwierdził William Tracksel, prezes Jura Ski Events. – Będziemy pracowali nad organizacją zawodów w następnym sezonie, wiedząc jednak, że harmonogram i tak będzie napięty ze względu na igrzyska olimpijskie – dodał Tracksel cytowany przez Ski Chrono.

Prémanon, miejscowość położona w górach Jura, ma już doświadczenie w organizacji dużych imprez sportowych. W styczniu odbyły się tam bowiem Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie.

Ostatnim francuskim gospodarzem zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich było La Clusaz w sezonie 2016/2017.

Źródło: ledauphine.com