PŚ w biegach: Pięcioro Polaków powalczy o punkty w Nowym Meście (listy startowe)

fot. Mateusz Król

fot. M. Król

Karuzela Pucharu Świata w biegach narciarskich nie zwalnia tempa. Po zeszłotygodniowych sprintach miejskich w Dreźnie przyszedł czas na weekend z biegami dystansowymi w Nowym Meście – tym razem w doborowej obsadzie. W zawodach wystartuje trzech podopiecznych Lukasa Bauera i dwie biegaczki prowadzone przez duet trenerski Wierietielny – Kowalczyk.

Czeskie Nowe Mesto powraca do kalendarza Pucharu Świata w biegach narciarskich po czteroletniej przerwie. Po raz ostatni w zawodach najwyższej rangi rywalizowano za naszą południową granicą w styczniu 2016 roku i wówczas ze zwycięstwa cieszyli się Therese Johaug i Maurice Manificat. Norweżka w tym roku w Czechach powalczy o kolejny triumf, bowiem znalazła się na liście startowej jutrzejszego biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym. Faworytka wystartuje z numerem 34. i będzie miała szansę na wygranie ósmego biegu dystansowego w tym sezonie.

W gronie kandydatek do wysokich miejsc należy również wymienić Amerykankę Jessikę Diggins (nr 36), Heidi Weng (32), Ingvild Flugstad Oestberg (46), Ebbę Andersson (52) i Rosjankę Natalię Niepriajewą (numer 40).

Na liście startowej biegu, wbrew wcześniejszym informacjom podawanym przez PZN, są dwie reprezentantki Polski. Sprawdziły się zatem nasze informacje, że na starcie zabraknie awizowanych wcześniej Elizy Ruckiej i Moniki Skinder. Izabela Marcisz wystartuje jako 16. o godzinie 9:53, a Weronika Kaleta pojawi się na trasie punktualnie o 10:03:30, ruszając pół minuty za Jessicą Diggins.

Lista startowa biegu kobiet na 10 km stylem dowolnym

Zaraz po biegu kobiet do rywalizacji przystąpią mężczyźni, którzy będą mieli do pokonania 15 kilometrów techniką dowolną. Bieg rozpocznie się punktualnie o godzinie 11:15 i jako pierwszy wyruszy Fin Markus Vuorela. Na faworytów przyjdzie jednak trochę poczekać, bowiem kandydaci do odegrania głównej roli plasują się mniej więcej w połowie stawki. Z numerem 42. ruszy lider klasyfikacji generalnej Aleksander Bolszunow, a z 44. specjalizujący się w stylu klasycznym Iivo Niskanen. Jako 46. pobiegnie Hans Christer Holund, a z numerem 48. na plecach wystartuje Norweg Johannes Hoesflot Klaebo.

Kolejni faworyci to Simen Hegstad Krueger (50), Calle Halfvarsson (62), Sjur Roethe (64) i Emil Iversen (68). Na starcie zabraknie m.in.: Siergieja Ustiugowa i triumfatora poprzednich zawodów w Nowym Meście Maurice’a Manificata.

Na liście startowej znajduje się trzech Polaków. Jako pierwszy na trasę wyruszy Dominik Bury, który pobiegnie z numerem 18. (godzina 11:24). Mateusz Haratyk to numer 49., a Michał Skowron 74.

Lista startowa biegu mężczyzn na 15 km dowolnym

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.