PŚ w biegach: Norweskie podium w Oslo!

sport.wp.pl
sport.wp.pl

Marit Bjoergen okazała się najlepsza w dzisiejszym biegu masowym na 30 km w Oslo. Podium uzupełniły Therese Johaug i trzecia Astrid Jacobsen. Sylwia Jaśkowiec zakończyła bieg na 28. pozycji.

Na początku biegu tempo narzuciła Therese Johaug. Przez pierwszy odcinek trasy w czołówce biegło kilka zawodniczek, ale wszystko zmieniło się na ósmym kilometrze. Z rywalizacji o najlepsze miejsca odpadła Heidi Weng, która traciła już wtedy 10 sekund do liderki. Odpadła  także Astrid Jacobsen. Jedyna Polka Sylwia Jaśkowiec była wtedy 29.

Na jednej trzeciej dystansu od grupy uciekły  Therese Johaug oraz Marit Bjoergen. W tej ucieczce dzielnie towarzyszyła im Charlotte Kalla. Były takie chwile, kiedy to Szwedka obejmowała prowadzenie.  Jednak na drugiej połowie trasy Norweżki znów przyspieszyły, zostawiając rywalki daleko w tyle. Na dwudziestym kilometrze na czele była Bjoergen (49:14.6), za nią Johaug (+0.5), a Kalla biegła z aż dwudziestodwusekundowym opóźnieniem. Jaśkowiec była wówczas 27. Astrid Jacobsen przez większość trasy biegła samotni, jednak cierpliwie czekała aż Kalla osłabnie i wtedy ta będzie mogła atakować.

Therese Johaug prowadziła na sześć kilometrów przed metą. Jednak Bjoergen czekała na odpowiedni moment i na ostatnim kilometrze zaatakowała,  wygrywając z Johaug aż o jedenaście sekund.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.