PŚ w biegach: Norweska dominacja u mężczyzn, zwycięstwo Sundbyego

FOT: https://www.facebook.com/fiscrosscountry
FOT: https://www.facebook.com/fiscrosscountry

Martin Johnsrud Sundby wygrał bieg łączony mężczyzn podczas Pucharu Świata w Lillehammer. Reprezentant gospodarzy powtórzył swój sukces z Kuusamo. Warto zaznaczyć, że w czołowej ósemce było siedmiu Norwegów.

Początek rywalizacji w biegu łączonym mężczyzn nie wskazywał na tak dużą dominację reprezentantów gospodarzy. W czołówce utrzymywało się kilku Norwegów, ale nie brakowało tam także miejsca dla Rosjan, Francuza czy Włocha, a także Niemców, którzy zajmowali trzy pozycje w czołowej dziesiątce. Dopiero z czasem zaczęła się odrywać grupka złożona z reprezentantów Norwegii. Po pierwszej części dystansu, czyli po 15 kilometrach rozgrywanych stylem klasycznym na prowadzeniu utrzymywał się Martin Johnsrud Sundby. Lider klasyfikacji generalnej na zmianę nart wbiegł z sekundową przewagą nad dwoma kolegami z kadry – Niklasem Dyrhaugiem i Hansem Christerem Holundem. Reszta zawodników już dość wyraźnie traciła dystans do tej trójki.

Sundby, który od początku sezonu utrzymuje wysoką formę, z każdym kolejnym pomiarem czasu powiększał swoją przewagę nad rywalami. Dyrhaug i Holund współpracowali i nie dali się dogonić grupie pościgowej, w której było czterech reprezentantów gospodarzy i jeden Francuz. Zdobywca Kryształowej Kuli z ubiegłego sezonu nie miał kłopotów z utrzymaniem przewagi i odniósł piąte zwycięstwo w karierze, ale dopiero pierwsze w biegu łączonym. Kolejne pozycje należały do Dyrhauga (+44 sek) i Holunda (+46,9 sek).

Polacy w Lillehammer nie startowali.

Pełne wyniki biegu łączonego mężczyzn

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.